Alfabatik siraya göre rüya tabirleri

A-B-C-Ç-D-E-F-G-H-J-K-L-M-N-O-Ö-P-R-S-S-T-U-Ü-V-Y-Z

 

A

ABA: Rüyada abadan yapilmis bir elbise giymek, yoksul bir duruma düsülebilecek kederli ve üzüntülü bir dönem yasanabilecegini belirtir. Renkli aba giyilmesi, hayirli bir haber alinabilecegini, yirtik bir aba ise, yakin bir gelecekte maddi kazanç belirtir.
ABAJUR: Rüyada her ne sekilde olursa olsun abajur ile ilgili bir sey görmek, yakin gelecekte bir isten maddi bir kazanç saglanacagini belirtir.
ABONOZ: Rüyada abonoz agaci veya abonozdan yapilmis esyalar görülmesi, çok inatçi ve huysuz biri ile evlilik veya is ortakligi yapilacagini belirtir.
ABLA: Rüyada kendi ablasini görmek, yakinda iyi bir haber alacagini veya bekarsa evlenebilecegini belirtir.
ABDEST: Rüyada abdest alinirken görülmesi, o kisinin o dönem yasadigi maddi ve manevi sikintilarinin ortadan kalkacagini belirtir. Abdestin bozulmasi ise, bir dönem geçici sikintilar yasiyacagini belirtir.
ABDESHANE: Rüyada bir abdesthane görülmesi, önemli bir isin veya sorunun yakinda çözülecegini belirtir.
AÇLIK: Rüyada açlik çekmek, maddi konularda kazanç saglayacagini belirtir. Bir çocugu, dilenciyi veya bir hayvani doyurmak hayirli bir is yaparak, manevi kazanç saglayacagini belirtir.
ACUZE: Rüyada ihtiyar ve çirkin bir kadin görmek, evlilik hayatinda sikintiyi belirtir.
ADA: Rüyada ada görmek, bekarlar için güzel bir ask yasayacagini, evliler için evlilik içi maddi veya manevi sikintiyi belirtir. Orta yaslilar için, is degisikligini de belirtebilir. Ada da gezinti, o sirada çok istedigi bir isin gerçeklesmeyecegini, ada da firtina, üzüntü ve aci yasanacagini belirtir. Ada da yanardag görmek, yakinlarinizdan bir kötülük göreceginizi, adanin batmasi ise, bir kiz çocugu dogacagini belirtir.
ADAM: Rüyada tanimadigi bir adam ile konusma, yeni ve iyi bir arkadasligi, kavga etmek, ev içinde bir sikintiyi, öldürmek, eski bir düsmanligin canlanmasi veya bir dedikodu yüzünden sikintiya düsmeyi belirtir. Adama yiyecek vermek, hafif bir saglik bozukluguna, bir sey almak, ciddi bir hastaliga, iyilik etmek, yakin çevrede bir sikintiya isaret eder. Adama para vermek, can sikici bir dedikoduyu, para almak, emeginin karsiligi çok büyük bir para kazanilacagini belirtir.
ADEM PEYGAMBER: Rüyada Adem peygamber niyetine kutsal bir kisi görmek, hayatinda o dönemde olmasini istedigi birçok seyin gerçeklesecegini belirtir.
ADLIYE BINASI: Islerin bozulacagi ve sikinti çekilecegini belirtir. Adliyede hakim görmek iyiye yorumlanir.
AGAÇ: Rüyada meyve agaci görmek, isteklerin gerçeklesecegini ve maddi kazanci belirtir. Yapraksiz ve kuru bir agaç görmek, isteklerin gerçeklesmeyecegini belirtir. Çok yaprakli agaç ise saglik ve mutluluk belirtir.
AGARMAK: Saçlarin agarmasini görmek, maddi kaybi belirtir. Bir kadinin saçlarinin agardigini görmesi, aldatildigini belirtir.
AGRI: Rüyada agri çekmek, saglikli, huzur ve güven içinde yasanacagini belirtir. Agrinin dinmesi, umulmadik ve önemli bir yardimin alinacagina isarettir. Agri çeken bir insan veya hayvana yardim etmek girisilen islerde basariya ulasilacagini belirtir.
AHCI: Bolluk, refah ve mutluluga isaret eder. Ayrica beklenmedik bir yolculugu da belirtebilir.
AHIRET: Rüyada ahrete gitmek, uzun ve yararli bir yolculugu belirtir. Ahrette bulunmak, tüm çabalarinin karsiligini alacagini büyük bir iyilik ve mutluluga kavusulacagini belirtir. Ahretten kovulmak, mal, mülk bazen de can kaybina isarettir.
AHTAPOT: Rüyada ahtapot görmek, girisilecek birden fazla iste büyük basarilar elde etmeyi belirtir.
AKARSU: Rüyada herhangi bir su akintisi görmek, maddi kazanca isarettir.

AKIK: Saglik ve uzun bir yasantinin isaretidir.

AKREP: Rüyada akrep görmek, kötü ve ahlaksiz biri ile karsilasilacagi veya onunla bir ise girisilecegine isarettir. Akrep sokmasi, agir hastalik veya ölüme isarettir. Akrep öldürmek bir kötülükten kurtulacagini belirtir.
AKTÖR: Rüyada film veya tiyatro aktörü görmek, kendisinin veya yakininin devlet veya bir kurumdan herhangi bir kazanç elde edecegine isarettir.
AKTRIS: Rüyada aktris görmek, maddi kayba ugrayacagini gösterir.
ALEV: Rüyada harli bir alev görmek, önceleri kötü giden bir isin sonradan düzelecegini gösterir. Alevle bir yerinin yanmasi, tibbi bir operasyona isarettir. Yangin alevi, iyi bir haberin isaretidir.
ALABALIK: Rüyada alabalik ile ilgili herhangi bir sey görmek, beklenmedik bir maddi veya manevi kazanci belirtir.
ALISVERIS: Rüyada aliveris yapilmasi, kazançli bir döneme girildigini belirtir.
ALTIN: Rüyada altin ile ilgili herhangi bir sey görmek, maddi, manevi ve saglik yönünden istenilen seylerin gerçeklesecegi, çevreden iyilik ve yardim görülecegi bir döneme girildigini gösterir.
ANAHTAR: Rüyada anahtar kaybetme, erkekler için, ev degisikligine,kadinlar için, aile yasantisinda geçimsizlige isarettir. Anahtar bulmak güç ve iyi bir gelecek saglayacak bir ise baslanacagina isarettir.
ANNE: Rüyada bir kisinin annesini görmesi, iyi ve kazançli günleri belirtir. Annesini ölü görmesi iyi bir haber veya olaya isarettir. Annesi ile darginlik ve kavga ise, basarisizlik ve maddi kaybi isaret eder.
ASK: Rüyada sevgilisi ile baska birisini görmek, erkek için sevgilisinin kendisine çok sadik olduguna, kadin içinse, tehlikeli bir rakibi olduguna isarettir.
AT: Rüyada herhangi bir sekilde at görmek, iyiye isarettir. Is hayatinda yükselme, ask hayatinda iyi gelismeler, maddi ve manevi isteklerin yerine gelmesine isarettir.
AYAKKABI: Yeni bir ayakkabi almak veya ayakkabisini kaybetmek, sikintili günlerin belirtisidir. Rahat ve uygun bir ayakkabi bulup giymek, sonunda huzura kavusulacak bir döneme isarettir.
AYNA: Rüyada aynaya bakmak, yeni bir çevre ve yeni dostlar edinmeye isarettir. Aynanin kirilmasi kötü bir haber alinacagini belirtir.
AYVA: Rüyada ayva görmek, kisinin içinde bulundugu duruma göre, hastalik, hastaliktan kurtulus, yolculuk, dogum, iste basari ve kazanci isaret eder.

Menu

B

BABA: Babasini vefat etmis görmek, kötü bir habere isarettir. Babasi tarafindan sevilmek, önünde hayirli bir yol açilacagi, sikintili günlerin sona erecegine isarettir.
BAHÇE: Bahçe görmek, çok güzel, mutlu, saglikli, basarili bir döneme girildigini, isteklerin yerine gelecegini belirtir.
BALIK: Canli balik görmek, askta ve iste sansinin açildigina isaret eder. Balik yedigini görmek, mülk ve çocuk sahibi olacagina, suda balik avlamak iç açici bir haber duyacagina, balik sürüsü görmek yönetici durumuna gelinecegine isarettir.
BALTA: Balta görmek, sikintida olunan konuda yardim gelecegini, hastalik varsa, tekrar sagligina kavusacagini belirtir.
BATAKLIK: Bataklikta oldugunu görmek, sikintili bir dönem geçirecegine isarettir.
BATTANIYE: Temiz battaniye veya yorgan görmek, islerinizin yoluna girecegini, sihhatinizin iyi olacagina isarettir. Kirli yorgan veya battaniye çevrenizde sizi çekemiyenler var demektir. Yirtik battaniye veya yorgan, bilmeden yerine getiremediginiz bir sözünüzden dolayi bir sevdiginize çok zarar gelecegine isarettir.
BAVUL: Ne sekilde olursa olsun bir bavul görmek, mutlaka yolculuga isarettir.
BAYKUS: Öten bir baykus görmek, çevrenizden bazi kisilerin sizi çekemedigi ve hakkinizda kötü konustugunu belirtir. Eger baykus ötmüyorsa veya canli degilse, isinizde basariyi belirtir.
BAYRAK: Dalgalanan bayrak görmek, sansli bir dönemde oldugunuzu belirtir. Durgun, sarkan veya yariya kadar çekilmis bir bayrak, sikintili olaylar yasanacagina isarettir.
BEBEK: Yeni dogmus bebek görülmüsse, sikinti veren bir dönem geçirilecegi ama sonra iyi günlerin gelecegine isarettir. Oyuncak bebek, eglenceli bir yere davet edilecegine, bebegi hediye ediyorsa, pisman olacagi bir is yapacagina isarettir.
BEKÇI: Bekçi görmek, kuvvet ve kudrette artisi belirtir.
BESIBIRYERDE: Besibiryerde ile ilgili herhangi bir sey görmek, eline çok mal geçecegi ve maddi kazanç belirtir.
BEYAZ KÜRK: Bunun gibi görülen rüyalar iyi bir sansin ve basarinin müjdecisidir.
BIÇAK: Elinde biçak görmek, güç ve varligin sürekli olacagina, biçakla bir sey kesmek, eline maddi kazanç geçecegine isarettir.
BIYIK: Biyikli olarak görülen kisinin, bos ve daginik bir hayat yasadigina isarettir. Eger evli ise gayri mesru bir iliski yasadigini da belirtebilir.
BIBER: Biber yemek, yapacagi bir isten dolayi pisman olacagina isarettir.
BILEZIK: Bilezik takmak, sevdiginizin size çok sadik olduguna isarettir.
BIRA: Bira içtigini görmek, nisanlanacagina ve çok geçmeden evlenecegine isarettir.
BISIKLET: Bir bisiklet görmek veya binmek, çok karisik bir sorunla karsilasilacagi birtakim yanlislar yapilacagi ancak sonuçta sorunun asilacagina
isarettir.
BOGA: Kizgin bir boga görmek, kötü bir olayla karsilasilacagina isarettir.
BONCUK: Boncuk görmek, yakin çevreden birinin kötü bir olayla karsilasacagina isarettir.
BORAZAN: Borazan veya diger nefesli sazlari çalmak, sikintili bir meselenin tatliya baglanmasina isarettir. Borazan sesini isitmek, mesleginizde ilerlemeyi belirtir. Bu müzik aletlerini rüyada sadece görmek, bir yakininizin kisa bir hastalik geçirecegine isarettir.
BOYA: Boya yapmak, çevrenizdeki insanlar üzerinde kuvvetli etkiler saglayacaginiz bir döneme girdiginizi belirtir.
BOSANMAK: Bosandigini gören erkekse, maddi kazanca, kadinsa evlilikte tartismali bir döneme isarettir.
BUGDAY: Eve bugday alinmasi, geçim zorluguna, alinan bugdayin yenilmesi ise, maddi kazanca isarettir.
BUZ: Buz görmek, gelecek iyi bir haberle sikintilarinizin giderilecegine ve sonrasinda hayat sartlarinizin lehinize degisecegine isarettir.
BÜLBÜL: Evlilikte ve askta mutluluk isaretidir.
BÜRO: Herhangi bir büro görmek, maddi kazanca isarettir.

Menu

C

CADDE: Cadde görmek hatali bir is yapacagina isarettir.
CADI: Cadi görmek kendisi ile ilgili olmayan bir soruna karisip, sikinti çekecegini belirtir.
CAM: Kirik bir cam görmek ufak tefek sikintilara, cami kendisinin kirmasi ise hayatinda bir dönüm noktasina geldigine
isarettir.
CAMI: Cami veya mescit görmek islerinde basarili olacagina isteklerinin gerçeklesecegine isarettir.
CANAVAR: Iyi haber ve gelismelere isarettir.
CEHENNEM: Cehennem görmek sikinti ve aile içi geçimsizlik belirtir.
CEVIZ: Ceviz yemek maddi kazanç belirtisidir. Ceviz toplamak mutlu bir aile yasantisina isaret eder.
CEYLAN: Ceylan görmek önemli bir haber alinacagini belirtir.
CINSEL ILISKI: Rüya gören erkek, kendisini bir kadinla cinsel iliskide bulunurken görürse onun isteklerine kavusup, isinde
ilerleyecegine isarettir. Kadin kendini bir erkekle iliskide görürse mutsuz bir dönem geçirecegi, ancak dikkatli olursa sonuçta tekrar
huzura kavusacagina isarettir.
CÜCE: Herhangi bir sekilde cüce görmek istediklerinizin gerçeklesecegi, sikintilarinizin azalacagi beklenmedik
kazançlarin olabilecegi bir döneme girecegine isarettir.
CÜZDAN: Cüzdan bulmak büyük bir maddi veya manevi kazanca isarettir.

Menu

Ç

ÇADIR: Çadir kurmak güzel bir olayin pek yakinda meydana gelecegine ve bir isin sonuçlanacagina isaret eder. Çadirdan içeri girmek ummadiginiz birinden bir kötülük göreceginizi belirtir. Çadirda uyumak sevdiginden haber gelecegini belirtir.
ÇAKMAK: Yanan bir çakmak görülmüsse, istenilen seylerin gerçeklesecegine isarettir. Eger çakmak ugrasildigi halde yanmiyorsa, hayal kirikligi olacak demektir.
ÇALISMA: Kisinin kendini çalisirken görmesi isinde basarili olacagina isarettir .
ÇAM: Çam agaci görülmesi isteklerinin gerçeklesecegi iyi bir döneme girdigi ve saglik problemi varsa kisa zamanda çözülecegine ve iyilesecegine isarettir .
ÇAMUR: Çamur görmek bir ikaz isaretidir ve dikkatli olarak davranilmasi gereken olaylarin yasanacagina ve halihazirda da birtakim hatali islerin içinde olabilecegine isarettir .
ÇAGLAYAN: Çaglayan görmek maddi kazanç belirtir .
ÇAMASIR: Çamasir görmek çok arzulanan bir seye kavusulacagina isarettir .
ÇAN: Çan sesi duymak durumunuzda iyiye dogru bir gelismeyi gösterir. Eger çan yakininizda ise islerinizdeki bu gelisme yakinlarinizin tavsiye ettikleri sekilde hareket ettiginizde gerçeklesecektir .
ÇANTA: Bir çanta torba veya poset görmek islerinizde basariya isarettir. Eger bunlar yirtik veya delikse düsünmeden para yatiracaginiz bir is size para kaybettirecektir .
ÇATAL: Evinizde sakinlik ve huzurun yerlesecegine isarettir .
ÇAY: Çay içmek is ve ask hayatinizda basariya alamettir. Misafirlere çay doldurmak iyi haberler alacaginiza isarettir. Çayi devirip dökmek birtakim planlarinizin gerçeklesmiyecegini belirtir .
ÇAYIR: Isinizdeki gelismelerin sizi mutlu edecegi ve bu durumun sizi etrafiniz için mutluluk verici bir kisi haline getirecegine isarettir .
ÇEKIÇ: Herhangi bir sekilde çekiç görmek geçici bir sikinti veya tasaya isarettir .
ÇESME: Çesme görmek mutluluk isaretidir. Eger çesmeden su akiyorsa, akan su berrak ise maddi varliga, bulanik ise maddi sikintiya isarettir .
ÇIPLAKLIK: Kisi kendisini çiplak olarak görürse her türlü dert ve tasadan kurtulacagina isarettir .
ÇIÇEK: Çiçek görmek iyi ve çok sansli bir haberdir. Kurumus bir çiçek geçici bir üzüntüyü gösterir. Çiçekçi dükkani mutlu bir iliskiye isarettir. Çiçek sulamak islerinde basarili olacagini belirtir .
ÇILEK: Çilek yemek askta mutlu olunacagina isarettir .
ÇINGENE: Bu rüyayi gören genç bir erkekse, beklenmedik bir seyahate, orta yasta bir kimse ise para kaybina isarettir . Bekar bir kadin için bu rüya mutlu bir evlilige, evli bir kadin ise gizli bir seyler ögrenecegine isarettir .
ÇOCUK: Erkek çocuk görmek iyi bir habere ,kiz çocuk görmek sikinti verici bir habere isarettir. Süt emen bir çocuk görmek sevinmeye isarettir .
ÇORAP: Çorap satin almak maddi kazanca isarettir. Hediye olarak bir çorabin verilmesi aileye ait eski bir sorunun çözülmesine isarettir. Çorabin kaçmasi bir çok gönül macerasinin yasanacagini belirtir .
ÇORBA: Çorba içmek maasinizin artacagina, kendi isiniz varsa onun gelisecegine isarettir .
ÇÖL: Ne sekilde olursa olsun çöl görmek her konuda çözüm, mutluluk ve gelisme isarettidir .
ÇÖREK: Çörek pisirmek veya yemek ask ve evlilik hayatinda mutluluk demektir .
ÇÖPÇÜ: Çöpçü olmak genç bir erkek için isinde yükselmeye, ortayas bir erkek için islerin bir süre kötü gidecegine isarettir. Bekar bir kadin için zengin ama iyi olmayan biri ile evlenebilecegine, evli bir kadin için evlilik disi kötü bir iliskiye girebilecegine isarettir .
ÇUKUR: Çukur görmek dikkatli olmaniz gerektigine, islerinizin kötüye gidebilecegine isarettir .
ÇUVAL: Bos çuval görmek evinizde bereketsizlik ve ugursuzluk oldugunu ve bu yüzden sikinti çektiginizi, dogru ve iyi seyler yaparak bunun tekrar düzelebilecegini belirtir. Dolu çuval ise bereketi gösterir .

Menu

D

Dag: dag görmek kötü sans ve monoton bir is hayatini simgeler.
Daire: Daire (sekil olarak) görmek, ailenizin gözünde önem kazanacaginiz anlamina gelir.
Daktilo: Daktilo görmek, korkunç ve üzücü olaylarin habercisidir.
Dal: Agaç dali görmek kötü haberler anlamina gelir.
Dalak: Dalak görmek siki çalisma ve mücadelelerden sonra sansinizin yüzünüze güleceginin simgesidir.
Dalgalar: Dalgalar görmek ev hayatinizda tutumlu olabileceginizin isaretidir.
Davul: Davullar görmek ya da duymak düsmanlariniz tarafindan basiniza bir is açilacagi ve amaçlarinizin gerçeklesecegi ama yapmaniz gerekenleri yaparsaniz gerçeklesecegi anlamina gelir.
Dans: Dans etmek veya dans edenleri görmek, is konularinda ufkunuzun açilacagina ve olaylari daha açik göreceginize bir isarettir.
Dantel: Dantel yoksullugu simgeler.
Dayi: Dayinizi görmek, tutumlu davranarak maddi konumunuzu koruyacaginizi simgeler.
Dazlak: Dazlak birini görmek, sizin için iyi olacakmis gibi görünen is konusundaki bir degisikligin kötü sonuçlar doguracaginin habercisidir.
Dede: Dedenizi görmek, beklediklerinizin gerçeklesecegini simgeledigi gibi, güzel bir bebegede isaret eder.
Dedikodu: Dedikodu edildigini görmek, utanç duyabileceginiz bir duruma düsebileceginizi bildirir.
Degirmen: Degirmen görmek bir dava yolu ile mücadeleyi simgeler.
Demir: Demir görmek, hayatinizda çabucak çözülmesi gereken önemli bir konuya dikkatinizi çekmek içindir.
Deniz: Deniz görmek beklenenlerin gerçeklesmesine ve hosnutluklara isaret eder.
Denizalti: Denizalti görmek çok kolay elde edilen ve edilecek basarilarin isaretidir.
Deprem: Deprem görmek büyük hayal kirikliklari ve acilara isaret eder.
Dere: Bir dere görmek sonunda çabalarinizin semeresini göreceginizi ve basariya ulasacaginizi simgeler.
Dev: Dev görmek, siz ve rakipleriniz arasinda büyük bir mücadele olacaginin habercisidir.

Develer: Develer görmek farkli prensipler ve davranislar edinerek digerlerini etkileyeceginiz, ama arkadaslariniza bunun soguk gelecegi anlamindadir.
Diken: Dikenler görmek, acilarin zevklerle karisacagini simgeler.
Dikmek: Dikis dikmek ya da diken baska birini görmek, üzüntülerin ve agir sorumluluklarin isaretidir.
Dil: Dil görmek, duygusal iliskilerinizde yasadiginiz sorunlarin yakin süre içinde çözüleceginin isaretçisidir.
Disçi: Disçi görmek üzerinize aldiginiz bir sorumlulugu yerine getirerek basari elde edeceginiz anlamina gelir.
Diz: Kendi dizinizi ya da bir baskasininkini görmek cana yakin bir kisiyle arkadaslik kuracaginizi ve bu kisinin size pek çok güzel süprizleri olacagini isaret eder.
Dogum: Herhangi bir canlinin dogumunu görmek zevk ve kazançlarin sizinle olacaginin isaretidir.
Dolap: Dolap görmek eglence ve iyi sans isaretidir.
Doktor: Doktor görmek iyi sagliga ve beklenenler gerçeklesmesine yorulur.
Domino taslari: Domino taslariyla oynamak, misafirperverce karsiladiginiz birinin artik sizden uzaklasacaginin isaretidir.
Dondurma: Dondurmak görmek ev hayatindaki mutlulugun kaybina ve bu olaylarin sizi çok üzecegine yorulur.
Domuzlar: Domuzlar görmek, çevrenizin tasvip etmedigi bir evliligin sizin için söz konusu olabilecegini haber verir.
Dösek: Dösek görmek alisilmadik mutluluklarin habercisidir.
Dövme: Dövmeniz oldugunu görmek ya da baska birinin dövmesini görmek belli bir süre için hayirli olaylarin içinde bulunacaginizi ve olaylarin istediginiz gibi gelisecegini müjdeler.
Dövüs: Dövüsmek veya dövüsenleri görmek, fiziksel rahatsizliklarin habercisidir.
Dudak: Dudak görmek, sagliginizin yerinde olacagina ve digerlerini sevindirmekten zevk alacaginiza isaret eder.
Dul: Dul birisini görmek basiniz belaya girdiginde arkadaslarinizdan destek bulamayacaginiza isaret eder.
Duman: duman görmek yapacaginiz girisimlerin amaçlarina ulasacagini söyler.
Dut: dut görmek digerlerinin yerinizde gözü oldugunun isaretidir.
Duvarlar: duvarlar görmek ailenizden birinin uzun ve ciddi bir hastalik dönemine girecegini söyler.
Düet: Bir düet duymak, iyi haberler alacaginizin isaretidir.
Dügme: Dügme ya da dügmeler görmek, eger rakipleriniz tarafindan tehdit altindaysaniz dostlarinizin yardim edecegini haber verir.
Dügüm: dügüm ya da dügümler görmek, hayal kirikliklarina ve is konusundaki degisimlere isaret eder.
Dükkan: bir dükkan görmek ya da dükkanda bulunmak iyi haberler alacaginizin isaretidir.
Dürbün: dürbün kullanirsaniz, pek yarariniza olmayan arkadasliklar kuracaginiz düsünülür.
Düsman: bir düsmaninizi görmek, is konusundaki bütün güçlüklerin üstesinden gelerek basariya ulasacaginiza yorulur.

Menu

E

ECZANE: Bir eczaneye girip, ilaç almak erkekler için yanlis suçlamaya ugrayacak demektir. Genç bir kadin için, yabanci erkeklerle dostluk etmenin zararli olduguna, daha yasli kadinlar için hafif bir rahatsizliktan sonra iyi olacagina isarettir.
EDEBIYAT: Edebiyatla ugrasirken kendini görmek, rüyayi görenin ince ruhlu ve hassas yaradilisli bir kisi olduguna ve islerinde basariya ulasacagina delalet eder.
EFLATUN: Eflatun rengin görülmesi pek hayra yorulmaz, genellikle bir rahatsizlik habercisi sayilir.
EJDERHA: Ejderha veya buna benzer korkunç bir hayvan görmek, düsmaninin hakkindan gelebilecegine isarettir.
EKMEK: Ekmek görmek hayra yorulur. Çünkü ekmek, mukaddes bir nesnedir. Rüyasinda ekmek gören çok yakinda arzusuna erisecek, islerinde basariya ulasacak, bolluk ve berekete kavusacak demektir. Çesitli ekmeklere göre yorumlari söyledir.
Bugday ekmegi: Sürüncemede kalmis olan bazi önemli isler yoluna girecek demektir.
Çavdar ekmegi: Içinde bulunan ruh sikintisindan kurtulus yolunun açilacagina isarettir.
Yufka ekmegi: Büyük bir sevince isarettir.
Arpa ekmegi: Kazançta umulmadik bir miktarda artis olacak demektir.
Dari ekmegi: Bir miktar sikintidan sonra feraha erisilecegine isarettir.
Nohut ekmegi: Gelirde azalma fakat saglik durumunda düzelmeye isaret sayilir.
Ekmek kesmek: Bir isi sonuçlandirmak anlamina gelir.
Ekmek kabugu kesmek: Çok güç bir meseleyi halletmek seklinde yorumlanir.
EKSI: Eksi bir sey yenildiginin görülmesi aci bir haber alinacagina isaret sayilir.
ELBISE ASKISI: Elbise askisi görmek, bekar kizlar için "kismet", delikanlilar için ise sikinti seklinde yorumlanir.
ELBISE SILMEK: Elbise silmek, kötü bir haber alinacagina isaret sayilir.
EL: Güzel eller görmek, bir sanat kolunda basari kazanacaginiza isarettir; kuvvetli ve kudretli eller, o rüyayi görenin siyaset, spor veya endüstri alaninda basari kazanacagina ve büyük mevkilere ulasacagina isarettir; görülen eller, o rüyayi gören sahsi itham ediyorsa, rüyayi gören bir müddet evvel incitmis oldugu hakiki bir dostuyla uzlasmaya, barismaya bakmalidir; görülen el takdirkar bir ifadeyle ve rüyayi gören sahsa dogru isaretler yapiyorsa, rüyayi gören su veya bu sekilde san ve serefe ulasacak veya çalistigi firma, yahut patronu tarafindan takdir ve terfi görecek demektir.
ELBISE: Eski elbiseler görmek, rüyayi görenin daima bolluk içinde olacagina, gayet sik pahali elbiseler görmek ise, o rüyayi görenin dis görünüsüne çok fazla deger verdigine ve bu huyunu tashih etmesi gerektigine, zira bu huyun kendisine çok ciddi bir hata islemege sürüklüyecegine alamettir; elbise veya kumas satin almak, dostlariniza birçok yeni elbise satmak, son zamanlarda yaptiginiz yatirimlarin, size ufak bir kazanç saglayacagina isarettir; fakirlere veya hayir cemiyetlerine elbise dagitmak, o rüyayi gören sahsin, çok zaman evvel islemis ve çoktan unutmus oldugu bir iyiligin mükafatini çok yakinda görecegine isaret sayilir.
ELDIVEN: Eldiven giydigini gören sahsin seçkin birtakim sahsiyetlerin çevrelerinde daima mümtaz bir yer isgal edecegine isarettir; yeni bir eldiveni ilk defa giymek, o sahsin ücreti hayli yüksek yeni bir isin basina getirilecegine alamettir; yirtik veya kirli eldiven görmek, pek hayra alamet sayilmaz ve yine baskasina ait eldivenleri almak, yerde bulmak veya eldiveni yanlis ele giymek de iyiye alamet degildir.
ENKAZ: Herhangi bir çesit enkaz görmek, hayra alamet degildir. O rüyayi gören sahsin yapacagi yatirimlarda çok daha ihtiyatli davranmasi gerektigine dair bir ikazdir.
ELEK: Elek görenin hakkinda en yakin arkadaslari dedikodu yapacaklardir.
ELEKTRIKÇI: Elektrikçi görmek, kisa süre içinde karli bir ise girecegine isaret eder.

ELMA: Elma görmek ne sekilde olursa olsun, talihinizin her iste yaver gidecegini ifade eder. Agaçta elma görmek, yakinda tatli haber alacaginiza, masa üzerinde elma görmek, sosyal hayattaki nüfus ve itibarinizin gittikçe artacagina, elma yemek hazir planlarinizin basariya ulasacagina isaret eder, elmali pasta veya çörek yemek, bir yarismada derece alacaginiza, elma almak karli bir ise para yatiracaginiza isarettir. agaçtan düsen elmalar görmek talihinizin önünüze bir çok firsatlar çikartacagina ve sizin bunlardan istifade etmesini bileceginize isarettir. Bahar açmis elma agaçlari görmek tatli ve mutlu rüyalariniza hiçbir seyden ve kimseden zarar görmeyeceginize isarettir. Bir elma agacinin altinda dinlendiklerini gören sevgililer ise mutlu bir evlilik yapacaklar ve sürekli mesut yasayacaklar demektir.
ELMAS: Elmas görenin talihi yolunda gidecek demektir, elmas gören kadin ise zengin ve kültürlü bir erkekle evlenecek, erkek ise anlayisli, duygulu bir kadinla evlenecek demektir.
ENGEREK YILANI: Bu tür, bir hayra yorulmaz. Düsmanlariniz sizin hakkinizda bir komplo hazirliyorlar demektir. Dikkatli davranilmasi gerekir.
ENGEL: Duvar, kapi, set, uçurum veya yüksek bir yer gibi asilmasi, oldukça güç olan engelleri görmek; onun en büyük emel ve maksadina erismesi demektir ki bir çok zorluklara ugrayip en sonunda basari kazanacagina isarettir.
ERIK: Erkek görmek, rüyayi görenin hiç ummadigi bir kisinin ihanetine ugrayacagina isarettir.
ERKEK ÇOCUK: Erkek bir çocuk görmek, güvenilir dostlara malik bulundugunuza ve bütün hareketlerinizin herkes tarafindan saygi ile karsilandigina isarettir.
ERKEK KARDES: Erkek kardes görmek çok sevinçli bir haber alacaginiza isarettir.
EROIN: Bir insanin eroin kullandigini görmesi, o rüyayi görenin son günlerde büyük bir hayal alemi içinde olduguna isarettir.
ESANS: Esans gibi güzel kokular sürmek, yakin bir saadeti haber verir. Esans veya güzel koku almak, onu seven birisinin daima onu düsünmekte oldugunu bildirir. Bir esans veya lavanta aliniyorsa, bu da evlenecegini müjdeler. Evliler için esans; saadet ve sükse isarettir.
ESIR: Esir düstügünü görmek, baskasinin malinda gözü bulunduguna veya borcunu inkar ettigine, yahut evlilikte mutsuz olacagina isarettir.
ESKICI: Eskici görmek, bir tanidik tarafindan genis ölçüde aldatilacagina isaret sayilir.
ESEK ARISI: Esek arisi görmek, bir yolculuga çikilacagina isarettir.
ESKIYA: Eskiya görmek, arkanizda sizi destekleyen kisinin bu destekten yoksun birakacagina isaret eder.
ESYA NAKLI: Esya nakledildiginin görülmesi, rüyayi görenin davranislarini makul ölçülere indirmesi gerektigine isarettir.
ESEK: Esek görmek ve binmek devlet ve izzetin ziyadeligine, esek etini yiyen cahil bir adamdan hayir görür. Esegi kesmek fena bir is görmege, esekten düsmek ise zenginlikten fakirlige isarettir.
ET: Et yemek, pek de hayirli sayilmaz. Insan eti yemek çok fena bir dedikodu, koyun eti hastaligi veya felaketi, kus eti yiyenin ise muradinin olacagina isarettir.
ETIKET: Etiket görmek, rüyayi görenin gösterise fazlasiyla düskün bir kisi olduguna isaret eder.
ERZAK: Bol erzak görmek; bu bollugun sonunda sikinti ve darlik çekilecegini, sonra da bolluga kavusulacagini haber verir.
EVLAT: Kiz çocugunu görmek; islerinin iyi gidecegine, annenin kiz çocugunu görmesi; darliga düsecekleri seklinde yorumlanir.
EVLENMEK: Evlenen zengin olur. Birisi rüyayi göreni öpse muradina erecegine, bir kadinla bulusmasi büyük bir zattan faydalanacagina, bir kizla bulusmasi ise; muradina erecegini haber verir.
EVLIYA: melek, evliya gibi kutsi varliklar görmek her zaman için iyi bir isarettir. Büyük saadet ve refahin yaklastigini müjdeler.
EVRAK: Genç bir erkegin , senet veya evrak imzalamasi; derin bir üzüntüye veya lüzumsuz yere mektup yazmasina, büro sefi veya amir bulunan bir kimsenin bu rüyayi görmesi güvenilmeyen bir memur olduguna, bir eve tasinmaya ve bu evden memnun olmayacagina; senet veya evrak lekeli ise, bir tuzak hazirlandigina isarettir.
EV YAPMAK: Insanin ev yapmasi, vaktinin hos geçmesine, toprakla ugrasmaya, eline mal geçecegine; evini camdan yapilmis görmek, düsman tuzagina ugrayacagina isaret eder.

Menu

F

FABRIKA: Insanin, kendisini bir fabrikada çalisirken görmesi; "genç bir erkek için, baskalarinin tesvik ve tahriki ile yapacagi iste pisman olacagini, genç bir kadin için; hediye olarak bir giyim esyasi alacagini ve pek hosuna gidecegini, yasli bir insan için üzerine düstügü bir isin iyi bir sonuca ulasacagina isaret eder.
FABRIKATÖR: Bir fabrikatör görülmesi yeni bir is girisiminde bulunulacagina isaret eder.
FAHISE: Bir fahise görmek, sansinizin büyük ölçüde açilacagina ve sizin herkes tarafindan sevilen bir kisi olacaginiza isaret eder.

FAIZ
Faiz vermek: Istemeyerek günaha girilecegine,
Faizle para almak: Birisi tarafindan kandirilacaginiza isaret eder.
FAKIR: Dilenen bir fakir görmek, asil davranislarinizla herkesin gönlünü kazanacaginiza isaret eder.
FALCI: Falci görmek, ufak tefek sikintilarinizi kisa süre içinde atlatarak feraha ulasacaginiza isaret eder.
FANILA: Fanila görmek karli bir ticari girisimde bulunacaginiza, ancak bir kalp acisinin da sizi bekledigine isaret sayilir.
FARE: Fare gizli bir düsmana isaret eder. Ölü fare, rüya sahibinin çok hasin ve hain bir düsmani olduguna bütün hareketlerini takip ederek ilk firsatta onu yere vurmaya çalisacagina isarettir.
FALA BAKMAK: Falci görmek herhangi bir seye inanilmaya, süphelerden çekilmeye veya bilim için kendisine uymaya hakim bir kimseye isaret eder. Falci batil, hos seylerle aldanan ve aldatan, nefsine hakim olamayan, yalan söyleyen kimsedir. Rüyada kendisinin falci oldugunu görmek; bu rüya bütün halk için hayirlidir. Kahinlerin kendi tabirleriyle konustugunu görmesi, bu rüyayi gören kimsenin, dünyada bos seylerle ugrasmasina, gurura ve aldanmasina isarettir.
FASULYE: Fasulyeler görmek kötü sans ve kader anlamina gelir. Riskli islere atilmadan önce iyi düsünün.
FERIBOT: Feribot görmek bulundugunuz sosyal ortam içinde bazi hatalar yapacaginizi, ve eger bu hatalariniz dolayisiyla özür dilemez ve gönül almazsaniz arkadaslarinizi kaybedebileceginizi söyler.
FIÇI: Fiçi görmek size çok yakin birileri hakkinda çok önemli bir karar almaya zorlacaginiz anlamina gelir.
FINDIK: Findiklar görmek, sosyal ve finansal konumunuza zarar verecek bazi tartismalara girebileceginizin habercisidir.
FIRTINA: Bir firtinanin ortasinda kaldiysaniz, daha iyi bir gelecek sizi bekliyor demektir.
FIL: Fil görmek hayra yorulur ve keyfinizin yerine gelecegini simgeler.
FOTOGRAF: Fotograflar görmek, hiç beklenmedik bir yerden gelecek bir yardimi alacaginiz seklinde tabir edilir.
FÜZE: Füze ya da roket görmek hayra yorulur, ve büyük servetleri simgeler

Menu

G

GEYIK: Geyik görmek, çok güzel bir rüya olarak yorumlanir. Genç bir erkek görmüsse, kendisini mutlu edecek bir maceraya atilacagini; memur ise terfi edecegini; genç bir kiz için arzularinin gerçeklesecegine isarettir. geyik avlamak hayirli bir isaret sayilmaz.
GIRDAP: Girdap görmek, pek yakinda bir tehlikeye maruz kalinacak demektir.
GISE: Bir sinema veya tiyatro gisesinde kendisini gören kimse hayalperest bir kimsedir. Bu hayallerini kisitlamasi gerekmektedir.
GITAR: Gitar çalmak, artistik kabiliyetlerinizin bulunduguna isarettir. gitar sesi duymak, postadan çoktandir beklediginiz bir haberin gelecegine isarettir.
GÖÇ: Göç etmek dinin yasak saydigi seylerden kaçinmakla yorumlanir.
GÖK GÜRLEMESI: Gök gürültüsünün sesini duymak, bir felaketin yaklastigina ve önceden tedbirli hareket edilirse bu tehlikenin önlenebilecegine isarettir.
GÖL: Göle girmek onun hile ile aldatilacagina isarettir.
GÖMLEK: Gömlek her ne sekilde görülürse görülsün, onun çok yakinda refaha kavusacagini haber verir. Gömlek yirtiksa onun çok yakinda büyük bir servete kavusacagini gösterir.
GÖZYASI: Görülen gözyasi kaygi ve kederle yorumlanir.
GÜL: Gül görmek, çok iyi bir sekilde yorumlanir. Birisinin gül toplamasi, vaktinin hos geçecegine, muradina erecegine, çok hayirli haberler alip sevinecegine isarettir. Gül herkese para ve saadeti müjdeler. Asik bir kadin gül görmüsse sevdigiyle birlesir.
GÜLMEK: Uykudan sabahleyin gülerek uyanmak bol para ve saadetin gelecegini müjdeler. Bir sakaya gülmek sevince, mala ve zenginlige kavusacaktir.
GÜMÜS: Paraya çevrilmis gümüs görmek, güzel bir kadinla beraberlige isarettir.
GÜNDÜZ: Gündüz oldugunu görmek onun her türlü kaygi ve tasadan kurtulusuna; güzel bir ese, sevimli bir evlada isarettir.
GÜNES: Günes görmek, erkek çocugunun dogmasina; bir kadinin günesi tasimasi onun evlenmesine isarettir.
GÜRÜLTÜ: Uykuda bir takim kisilerin gürültüsünü duymak, fakat neler söylediklerini anlamamak genç bir erkek için iyice anlamadan kabul etmemesi gereken bir teklif alacagina; orta yasta ise imzalamasi için verilen her raporu çok iyi incelemesi gerektigine, aksi takdirde hareketinin tehlikeli olacagina isarettir.

Menu

H

HABER: Güzel haberlerin, mutlulugun ve sansin habercisidir. Kötü haber ise ugursuzluga isaret sayilir.
HALI: Zenginligin ve bollugun simgesidir. Zengin arkadaslar edineceginiz anlamina da gelir. Eger bir hali üzerinde yürüdügünüzü gördüyseniz, çok zengin ve mutlu olacaksiniz.
HAMILELIK: Hamile oldugunu görmek, mutsuz bir evlilik hayati demektir. Rüyayi gören gerçek hayatta da hamileyse; bu, sorunsuz bir hamilelik dönemi geçirecek, saglikli bir çocuk dünyaya getireceksiniz anlamindadir.
HANÇER: Düsmanlariniz oldugu anlamina gelir.
HAMAM: Bir hamam gördüyseniz, bu, saglik için bulundugunuz ortam ve kisilerden bir süreligine uzaklasacaginiz anlamina gelir. Yeni arkadasliklar olarak da yorumlanabilir.
HAP: Pek çok sorumluluk üstlenecek, fakat gerektigi kadar ödüllendirilmeyeceginizin isaretidir.
HAPIS: Bazi sorunlardan kurtulup sonunda mutlu olacaginiz anlamina gelir.
HAPISHANE: Ugursuzluk ve mutsuzluk demektir. Layik olmadigini düsündügünüz bir kisiye bazi haklar vermeniz istenecek. Mantikli düsünün ve bu konuda daha dogru kararlar vermeye çalisin. Hapishaneden birinin çiktigini görmek ise mutlulugun isaretidir.
HARABE: Harabe görmek pek iyi yorumlanmaz. Sevgililer arasinda tartismalara, hatta ayriliga bile yorumlanir.
HAREM: Eger rüyanizda bir harem kurdugunuzu görürseniz, bos isler için zaman harcayacaksiniz demektir. Bir kadin kendini cariye olarak görürse, yasa disi zevkler almaya ve evli erkeklerle birlikte olmaya yatkin olacak demektir.
HASERELER: Hastalik ve sikintili bir durumu yansitir. Bu durumdan kurtulmaniz basari getirecektir. Eger kurtulmayi basaramazsaniz bir hastalik haberi alabilirsiniz.
HAVA: Hava açik ve günesliyse, sansiniz artacak demektir. Hava parçali bulutluysa duygusal hayatinizda basarili olacaksiniz. Eger hava kapali ve iç kararticiysa, sanssizlik ve hastalik pesinizdedir.
HAVUÇ: Zengin ve saglikli bir yasamin simgesidir. Havuç yemek, iyi kalpli bir insanla erken yasta evlilik yapacaginizi haber verir.
HAYVANLAR: Bir sürü hayvan görmek, asiklar için çok güzel bir anlam tasir çünkü bu rüya yakinda gerçeklesecek olan bir dügünün habercisidir.
HAYVAN SESLERI DUYMAK: Tavuk gidaklamasi ani bir ölüme ve hastaliklara yorulur. Esek anirmasi, bir haber ya da bir armagan alacaginizi haber verir. Koyun, kuzu melemesi ise, isinizle ilgili yeni bir atama ya da sorumluluk alacaginiz anlami tasir.
HAYVAN UZUVLARI GÖRMEK: Görülen hayvan burnu, yeni ve tehlikeli bir devrenin basladigina isarettir. Kus kanatlari görmek, seyahatte olan bir sevdiginiz için endise duydugunuza isarettir. Tavuk, horoz, kaz, ördek vb. kümes hayvanlarinin kanatlarini görmek ise, tüm sikintilari asacaginizin müjdecisidir. Hayvan kuyrugu kesmek ya da koparmak, talihsiz bir durumla karsilasmak seklinde yorumlanir. Yüzülmüs bir hayvan postu ya da hayvan postundan bir sey görmek, karli bir is alacaginiza isarettir.
HEDIYE: Birinden hediye almak; hayatinizda çok sansli ve mutlu olacaginiz anlamindadir.
HEMSIRE: Büyük bir sorununuzu çözebilmeniz için, baskalarinin yardimina ve tavsiyelerine ihtiyaciniz olacagina isarettir.
HIRS: Hirsli olmak, saglik, para ve sansin habercisidir.
HIRSIZ: Bazi düsmanlariniz var. Eviniz soyulursa, bazi problemler yasadiktan sonra amaciniza ulasacaksiniz. Bir hirsiz oldugunuzu görürseniz, isleriniz alt üst olacak. Eger hirsizi kovaliyor ve sonunda onu yakaliyorsaniz, düsmanlariniza karsi galip geleceksiniz.
HINDI: Rüyada hindi görmek, is yasamindaki büyük kazançlara isarettir. Bir hindiyi yiyorsaniz, bu, güzel olaylarin müjdesini verir. Bir av hayvani gibi hindiyi avladiginizi görmek ise, haksiz yoldan elde edilen bir servet demektir.
HIZMETÇI: Sikintili günlerden sonra,maddi olarak rahata kavusmak anlamina gelir.
HOROZ: Öten bir horoz görmek, yakinda evleneceginizi haber verir. Horoz dövüsü görmek ise, aile içinde bazi huzursuzluklardan dolayi tasinacaginiz anlamina gelir. Ayrica rakiplerinizle de tartisacaksiniz. Horoz ayni zamanda söhret ve basariya da isaret eder. Sabah vakti horoz sesi duymak, güzellikle olarak yorumlanir.
HUBUBAT: Hububat görmek çok hayirlidir. Hububat; bolluk,sans ve zenginligin simgesidir.
HURMA: Hurma görmek veya yemek bolluk ve bereketin isaretidir.
HÜCRE: Önemli bir karar almaniz gerekecek.

Menu

J

JAGUAR: Güney Amerika'da yasayan pars cinsinden bu hayvani görmek, bir ugur, bir müjde isaretidir.
JALUZI: Perdelik jaluzi görmek, çok yakinda hayirli bir haberin alinacagina ya da bir hastaliktan kurtulus yolunun bulunacagina isaret olarak kabul edilir.
JAMBON: Jambon görmek ya da jambon yenildigini görmek zenginlik isareti olarak kabul edilse de bu tesfir batili rüya yorumcularina aittir. Dogulu müslüman rüya tabircileri, böylesine rüyalari genellikle pek hayra yorumlamaz, ugursuzluk olarak kabul ederler.
JANDARMA: Jandarma gören kisiyi, çok yakin zamanda büyük bazi ugraslar bekliyor demektir. Ancak, böylesine bir rüyayi gören kisi ugraslarinin sonunda kesin bir basariya ulasacaktir.
JANT: Otomobil janti gören kisi, arzuladigi geziye çikamayacak demektir.
JAPON: Japon gören bir kimse, eger bekar ise, hayatini sadik birisi ile birlestirecek demektir. Rüyayi gören evli ise, bu da hayra yorulur.
JAPON GÜLÜ: Japon gülü görmek, büyük bir seyahatin habercisi olarak yorumlanir.
JELATIN: Jelatin görmek, hiç umulmadik bir kisiden ihanet görülecegine isarettir.
JENERATÖR: Bir kisinin rüyasinda jeneratör görmesi, o rüyayi gören kisinin mesleginde umulmadik bir anda ve umulmadik bir olay nedeniyle yükselecegine isaret eder. Rüyayi gören kadinsa erkek evlat sahibi olacak demektir.
JARTIYER: Rüyada jartiyerini düsürmek veya kaybetmek, günlük hayatinizda ufak tefek dertleriniz olacagina ve hafif çapta bazi hayal kirginliklarina ugrayacaginiza isarettir.
JET: Jet uçagi gören kimse, çok kisa zamanda bir iste kiskanilacak bir basariya ulasacak demektir.
JETON: Jeton görmek, iyi para kazanilacagina isarettir.
JILET: Jilet görmek, uzun zamandan beri sürüncemede olan bir isin iyi sonla bitecegine isaret eder.
JÜPITER: Jüpiter gören, çalisma gücünü kaybedecek ve bir hastaliga yakalanacak demektir.
JÜRI: Jüri görmek, çok yakinda kalabalik bir törenin olacagina ve bu törende kendisinin ön mevkide bulunacagina isarettir.

Menu

K

KABA-SABA: Kaba-saba bir nesne görmek geleceginin çok parlak olduguna, girisilen islerin çok iyi bir sekilde sonuçlanacagina, kârin artacagina ve iyi haberler alinacagina isarettir.

KABADAYI: Rüyasinda bir kabadayi gören kisi çevresinin sevgisini ve itibarini kazanacak, çok zor bir ugrasta kivançli bir zafer elde edecek, askta karsilik görecek ve sagligi düzelecek demektir.

KABAKULAK: Kabakulak hastaligina tutuldugunu gören kisi, sikinti içine düsecek ve bu sikintidan büyük ugraslar sonunda kurtulabilecek demektir.

KABAHAT: Kabahat islediginin görülmesi hayra yorulmaz, kötü bir haberin isaretidir.

KABAK: Bu rüyayi gören kimse, kadri sani yüksek ve halka hizmet eden ve bilgin bir kisiye isarettir.

KABARE: Birisinin rüyasinda kabareye gitmesi çok yakin bir dostu ile arasinin olur olmaz bir mesele yüzünden onarilmayacak derecede açilacagina isarettir.

KABUL GÜNÜ: Kendisini bir kabul gününe gitmis gören kisinin bu rüyasi onun müthis bir dedikodu ile karsi karsiya bulunduguna isaret sayilir.

KABIR: Bir insanin kabir yapmasi, bir evi tamir ve imar etmesi demektir. Kendisinin kabir kazdigini görmesi, bekar ise hile ve yalanla bir kadinla evlenir. Kabir üzerinde ayakta durmasi onun büyük bir günah isleyecegine isarettir. Dam üstünde kabir kazmasi, ömrünün uzunluguna; kabirleri gezmesi, hapishanede bulunan mahkumlari ziyaret etmesine isarettir.
KABRISTAN: Kabristan görmek, vaiz ve Kuran dinlemeye ve aglamaya, maneviyat alemine dalmaya isarettir.
KABUS: Rüyada kabus görülmesi her insanin gizli düsmaninin meydana çikmasina ve onu maglup edecegine isarettir.
KAÇMAK: Çok önemli bir tehlike veya kavgadan kaçmak çok korkulu ve endiseli geçecek bir sürenin sonunda hayirli olacagina isarettir.
KADAYIF: Kadayif tatlisi görmek, tatli bir haberin alinacagina dügün-dernek kurulacagina isaret eder.
KADINBUDU: Kadinbudu köfte gören kisinin basi durup dururken belaya girecek ve bu beladan çok güç kosullar altinda kurtulacak demektir.
KADINGÖBEGI: Kadingöbegi tatlisinin yenildiginin görülmesi bir dedikodunun mevcut olduguna isarettir.
KADIR GECESI: Kadir Gecesini görmek, rüyayi görenin islerinde, ugraslarinda, isteklerinde büyük bir basariya ulasacagina ve onun Allah'in sevgili bir kulu olduguna isarettir.
KADEH: Su veya serbet içtigimiz kadehleri rüyada görmek daha ziyade evin hanimina isarettir. Altin ve gümüs kadehler, saglamliga isarettir. Kadehten su dökülmüs ise, kadinin dogumunun olmayacagina; kirildi ise vefatina isarettir. Elinde dolu bir kadeh görmesi, fakat bardak elinden düstügü halde su elinde kalmis ise karisinin bir oglan dogurup vefatina isarettir.
KADIN: Rüyada bir kadinin, kendisine bir sey verdigini görmek, onun dünya isleriyle mesgul olduguna isarettir. Ziynetli ve güzel kadin gören zengin olur. Çirkin kadin, fakir düsecegine isarettir.
KADIFE: Rüyada ipek kadife alan, satan, giyen herkesin, halk arasinda söhret olacagina isarettir.
KAFES: Rüyada kafes gören, hiç beklemedigi bir sirada büyük sikintiya düsecektir.
KAFKASYA: Rüyasinda kendisini Kafkasya'ya gitmis gören kisinin, basi durup dururken derde girebilir, bu nedenle çok dikkatli olmasi gerekir.
KAHIN: Rüyada kahin görmek, eskiden iliskiniz olan birisi ile yeniden karsilasip, iliski kuracaginiza ve tatli ask günleri yasayacaginiza isarettir.

Menu

L

LALE: Renklerle bezenmis lale tarlasini görmek, bulundugu topluluk içinde faydali olabilecegi bir göreve tayin edilecekse de bu vazifede kendi huzur ve rahatini bozacagina; rüyada lale toplamak, tehlikeli bir arkadasliktan sonra tam zamaninda isin farkina vararak bu tehlikenin önlenecegi seklinde yorumlanir.
LAMBA: Rüyada lamba yakmak, genç bir erkek için, çok zor duruma düsecegini; orta yasta ise, hayatta basariya ulasmak için, henüz tecrübe sahibi olmadigina; genç bir kiz ise hos ve eglenceli bir ziyafete gidecegine; yaslilar için, iyi bir iste beklenmedik derecede talihin açilacagina isarettir.
LACIVERT: Rüyada lacivert renk görmek, resmi bir toplantiya çagirilacaginiza isarettir.
LADES KEMIGI: Rüyasinda lades kemigi ile ladese tutusan, son günlerde is hayatinda büyük bir hata içine düsmüs demektir.
LASTIK: Rüyanizda lastik görmeniz, iki yüzlü birisiyle tanisacaginiza, onunla bir ise girecek olursaniz büyük ölçüde zarara ugrayacaginiza, paraniz ve itibarinizdan olacaginiza isarettir.
LAV: Rüyasinda yanardagdan akan lav gören kisi, büyük bir ask macerasi yasayacak demektir. Ancak çok dikkatli olmasi gerekir.
LAVANTA: Rüyasinda lavanta çiçegi görmek, anormal bazi durumlarla karsi karsiya kalinabileceginin belirtisi olarak kabul edilir.
LEBLEBI: Rüyada leblebi yenmesi, karaciger ve siroz hastaligi kabul edilir.
LEGEN: Rüyasinda legen gören bir kimse, izdivaç eder.
LEOPAR: Rüyada leopar görmek, çok önemli sirlarinizin bazi rakipleriniz tarafindan kesfedilerek islerinizin altüst olacagina isarettir.
LEYLEK: Rüyada leylek görmek, yolculukla yorumlanir. Ayni zamanda leylegi gören için, evlenmeye veya çok dost kazanacagi seklinde yorumlanir.
LIMAN: Rüyada liman görülmesi, gelecekte çok mesut haberlere sahit olunacak demektir.
LOGUSA: Bu rüya, erkekler için, iyi bir is müjdecisi olarak yorumlanir. Kadinin kendisini logusa olarak görmesi geçici bir hastalik; yatagindan kalkmis görmesi ise iyilige ve sagliga isarettir.
LIMONATA: Rüyada limonata içmek, bir yerden hayirli bir haber alinacagi seklinde yorumlanir.
LOKMA: Rüyada lokma görülmesi, hayra yorulmaz, genellikle ölüm haberi olarak tabir edilir.

Menu

M

MAAS: Maas alindiginin görülmesi, elden büyük miktarda para çikacagina fakat bu çikan paranin iki mislinin elde edilecegine isaret sayilir.
MADALYA: Madalya ile ödüllendirilmek, kabiliyetlerinizin nihayet mükafatlandirilacagina ve kendi meslek sahanizda en yüksek mevkiye gelmeniz için size teklif yapilacagina isarettir. kendinizi bazi kisilere veya kurumlara madalyalar dagitiyor görmek, tanimadiginiz birinin size hizmette bulunacagina isarettir.
MACUN: Macun görmek hastaliktan sifa bulmaya isarettir.
MADEN: Maden ocaginda çalismak, baska cinslerde maden görmek çok isabetli bir rüya olarak, refaha ve mutluluga isarettir.
MADENCI: Baska madencilerle beraber maden ocaklari ile maden kuyularini dolasmak, erkek için bir arkadasiyla anlasma; tecrübeli bir adam için, isini genisletecegine; bekar bir kadin için zengin birisiyle evlenecegine; evli bir kadin için de sansinin çok açik olduguna isarettir.
MADEN OCAGI: Derin ve uzun bir maden ocagina girmek, onun bir düsmani olduguna, bundan ötürü dikkat etmesi gerektigine isarettir.
MAGARA: Insanin rüyasinda magara görmesi, hayati boyunca dayanabilecegi ve esirgemesine siginacagi büyüklere ve üstatlara, anneye ve sanat bakimindan da ustasina isarettir. Magara bazen de islerini baskasindan gizlemeye, örtmeye ve her türlü tasa ve siddetlerden kurtulusa isarettir. Eger rüyayi gören hasta ise veya cezaevinde bulunuyorsa bunlardan kurtulmasina isarettir.
MAGAZA: Genç bir erkek için faydali bir ise; tecrübeli yastakiler için kârli ve kazançli bir rizka; kadin için ev hayatinda mutlu ve iyi bir ömür sürecegine isarettir.
MAÇ: Özellikle futbol maçi seyretmek, vaktinizi bosa harcamakta oldugunuzun isareti sayilir.
MADEN SUYU: Maden suyu veya sodasi görmek, midenizin bozuk oldugunun belirtisidir.
MAGLUBIYET: Her hangi bir konuda maglup olundugunun görülmesi ayni konuda galip gelinebileceginin isareti olarak kabul edilir.
MAHALLE: Bir mahalle görmek neseli bir haber müjdesi olarak kabul edilir.
MUHALLEBICI: Muhallebici görmek, tatli bir sonla bitecek ask serüveni anlamina gelir.
MAHKEME: Hukuk islerine bakan mahkeme görmek çok hayirlidir. Ceza mahkemelerini görmek ise, sikinti ve siddetle tabir edilir. Mahkemede dinleyici veya sahit olarak bulunmak heyecan ve olaylarla karsi karsiya oldugunu gösterir.
MAHZEN: Yer altinda mahzen görmek, kefil olmaya ve ödemeye isarettir. Bir mahzeni yikilmis veya tamamiyla kapanmis görmesi, o kimsenin, hasta bir annesi varsa vefatina isarettir.
MAKARA: Iplik sarili makara görmek, islerinin kolaylasacagina ve düzgünlügüne; kuyu ve halat makaralari ise çok zahmetli islere isarettir.
MAKBUZ: Bir makbuzun veya faturanin karsiligini ödemek, hayra alamettir. , saga sola fatura veya makbuz vermek, isinizin açilacagina ve gelisecegine isarettir. bir makbuzu veya faturayi olmayacak bir yere koyup kaybetmek kara haber beklerken çok tatli haberler alacaginiza isarettir. bir faturayi ödemeyi unutmak bir mesuliyetten kurtulmaya çalistiginizi ifade eder.
MAKAM: Her hangi bir makama yükseldiginizi görmek, isinizde basarisizliga ugrayacaginiza isarettir.
MAKARNA: Makarna görmek, o rüyayi görenin, felaket bir sekilde obur olduguna isarettir.

MAKET: Bir maket görmek, ugursuzluk haberi olarak yorumlanir.
MAKINE: Bir makine görmek, kârli bir is tesebbüsünde bulunacaginiza isarettir.
MAKYAJ: Makyaj yapildigini görmek, kisa süreli fakat tatli bir ask hayatinin yasanacagina isarettir.
MANDALINA: Mandalina yemek, güney bölgelerine neseli bir geziye katilacaginizin isareti olarak kabul edilir.
MANDOLIN: Mandolin gören kimse yakin dostlariyla çok neseli günler geçirecek demektir.
MAKAS: Elinde makas gören adamin erkek ve kiz kardesleri çogalir; bekar ise izdivaç eder. Üzerine makas indigini gören kimsenin ömrü tükenir. Makasla bir sey veya saç kesiyor görmesi is hayatinda iyi bir firsatin çikacagina isarettir.
MATKAP: Matkap görmek, hileli ve çok siddetli bir adama isarettir.
MANAV: Manav görmek, iyilige ve güzellige isarettir.
MASA: Masanin üzerinde yemekleri hazir görmek zenginlige, refaha, üstü bos masa görmek, fakirlige isarettir.
MASA: Masa, sevdigi bir kimseye kavusacagina, iyi haberlere isarettir.
MANTAR: Rüyasinda mantar gören kisi, yanlis bir takim girisimlerde bulunmus demektir.
MANTI: Manti yedigini gören kimse en yakin dostlarindan birinin ihanetine ugrayacak ve üzüntü içinde kalacak demektir.
MANTO: Manto görmek, rüyayi gören kisinin, çok yakinda büyük bir sikinti içine düsecegine isarettir.
MARANGOZ: Rüyasinda bir marangoz gören kimsenin çok kazançli bir ise girisecegine isarettir.
MARGARIN: Margarin yenilmesi, mide hastaliginin belirtisi olarak kabul edilir.
MARMELAT: Marmelat yenildiginin görülmesi, basta kötü kosullarla baslayan bir isin, sonunda basariyla sona erecegine isarettir.
MARUL: Marul görmek, çok ihtirasli ve doymak bilmeyen birisi ile tanisacaginizin isaretidir.
MASAJ: Rüyanizda kendinize masaj yaptirdiginizi görmek, sporun size yaradigini gösterir.
MASAL: Masal dinlemek, bazi hayallerin gerçeklesebilecegine isarettir.
MASKE: Maske görmek, bazi sirlarinizin yakinlariniz tarafindan ögrenilecegine isarettir. maskeli baloya gitmek neseli bir haber alinacagina isarettir.
MATBAA: Rüyanizda bir matbaa görmek, hükümet dairelerindeki bir isinizin yoluna girecegi demektir.

MATEM: Matem ile ilgili rüyalar, genellikle aydinlik günlerin habercisi olarak tabir edilir.
MAYA: Maya görmek, ruh sikintisina isarettir.
MAYDANOZ: Maydanoz görmek, uzun süreden beri çekmekte oldugunuz mide hastaligindan kurtulacaginizin isaretidir.
MAYMUNCUK: Maymuncuk görmek çok yakinda merak ettiginiz bir konuyu ögreneceginize ve bu konudaki merakinizi tatmin edeceginizin isarettir.
MAYO: Mayo görmek, deniz kenarinda bir ev alma ihtimalinin olabilecegini gösterir.
MAYTAP: Maytap görmek, senlikli ve neseli günlerin baslangicina isarettir.
MAZOT: Mazot görmek, Arap memleketlerine bir gezi yapmaniz ihtimali olduguna isarettir.
MAVI: Mavi renk görüldügü takdirde, aileniz içinde muhabbetin isaretidir. mavi gök görmek, askta sadakâti ifade eder.
MAYMUN: Insanin rüyasinda maymun görmesi; çok ahlaksiz, yani ayibin her türlüsü kendisinde mevcut bir kimseye isarettir. Maymun görmek, büyük günahlar islemeye; maymunun yanindan kaçip gittigini görmesi düsmanina üstün gelmesine isarettir. Maymun yavrusu görmesi, sihirbazliktan gelir temin edecegine; maymunu omzuna almasi, onun bir evden mal çalarak çikmasina isarettir.
MEHTER: Mehter takimi görmek ya da bir mehter marsi dinlemek, çevrenizde büyük bir mutluluk havasinin esecegine ve dügün-dernek olacagina isarettir.
MEHTAP: Rüyasinda mehtap gören kisi, tatli bir ask serüveni yasayacak demektir. Ancak sagligina dikkat etmezse, bu rüyayi gören verem de olabilir.
MEKTUP: Rüyasinda evine postacinin mektup vermesi veya postacidan mektup almasi, birisine mektup yazacagina; erkekler için makaminda yükselmeye; ticaret erbabi için kazancinin artmasina isarettir. Çalisan kadinlar için de bu rüya ayni sekilde yorumlanir. Ev kadinin ise çok iyi vakit geçirecegine veya bir toplantiya, davete; genç kizlar için enteresan bir aska isarettir.
MELEK: Meleklerle konusmak veya onlardan bir sey almak, o kimsenin, sahadet mertebesine yükselecegine; meleklerin bir yere indigini görmesi eger siddet ve sikinti içinde iseler, kurtuluslarina isarettir. Kabire gelen melekleri görmek, darda kalan kimsenin darliktan kurtularak, rizk sahibi olacagina, fakirin zenginligine veya sehit olmaya isarettir.
MEME: Bir kadin memesi görmek, bir kiz evladinizin olacagina, eger bekarsaniz çok yakinda dünya evine gireceginize isarettir.
MEMUR: Memur görmek, çok kötü yorumlara tabi tutulur. memur sikinti, bekleme, yorgunluk, islerin ayni düzeyde kalmasi demektir.
MENTESE: Mentese görmek, çok yakinda sikisik bir durum içine düseceginize isarettir.
MENGENE: Mengene görmek, bir sikintidan çok yakinda kurtulacaginiza ve elinize yüklü bir miktarda para geçecegine, uzun zamandan beri beklediginiz bir mektubun elinize geçecegine, yakinlarinizdan birinin evlenecegini görmenize isarettir.
MERCIMEK: Mercimek görmek, bir yakininizin sizin ask hayatiniz ile ilgili olarak kötü düzenler kurmak için ugrastigina isarettir.
MERDANE: Merdane görmek, sikintili günlerin baslangicina isarettir.
MERHEM: Merhem görmek, bir hastalik baslangici isaretidir.
MENDIL: Mendil almak veya vermek ayriliga isarettir.

MENEKSE: Rüya sahibinin, bilgili ve uzun ömürlü olacagina isarettir.
MERCAN: Mercan görmek, zenginlik alameti olup, çok güzel bir kizla beraber olacagini da gösterir.
MERDIVEN: Merdiven çikmak, güzel bir is yapip, söhrete ve yüksek mertebeye erismeye; merdiven inmek çok iyi bir firsati kaçirmaya; merdivenin kirildigini görmesi düsmanina maglup olacagina isarettir.
MERMER: Mermer görmek, güçlü bir ugrastan sonra basariya ulasacaginiza ve de bu basarinizin devamli olacagina isarettir.
MERMER OCAGI: Mermer ocagi görmek, yeni bir is yeri açacaginiza isarettir.
MESALE: Mesale görmek, egitim konusunda büyük basarilar kazanacaginiza isarettir.
MESE AGACI: Mese agaci görmek veya gölgesinde oturup dinlenmek, genç bir erkegin basarabilmesi için bütün kuvvetiyle çalisacagini; daha yasli ise yakin bir arkadasinin yardim istegini; dul bir kadin için kendisinden çok yasli birisiyle evlenmesine; evli ise güç bir iste basari elde edecegini bildirir.
MEYVE: meyve agaci görmek, herkes için iyi bir is yapacagini, bu sayede servet ve itibarinin yükselecegini gösterir. Meyve yemek özellikle elma yemek pek de iyi bir rüya olarak yorumlanmaz.
MEYVE BAHÇESI: Meyve bahçesinde dolasmak, çok hayirli bir rüya olup, mutluluk ve refahla dolu bir gelecek; meyve toplamaksa iyi, güzel bir is yapip, büyük bir servet sahibi olacagini gösterir.
METRES: Metres tuttugunuz ya da birisine metres oldugunuzu görürseniz, böylesine bir rüya basinizda büyük bir felaket dolasmakta olduguna isarettir.
MEYDAN: Meydan ile ilgili rüyalar, iyi haber alinacagina isarettir.
MEYHANE: Meyhane görmek, rüyalarin en hayirlisidir. Rüyayi gören isinde, ask hayatinda, saglik durumunda hep iyiye gidecek, iyi dostlar edinecek, eline bol para geçecek demektir.
MEYVE SUYU: Ummadiginiz birisinin size kötü bir saka yapacagina isarettir.
MIKNATIS: Miknatis görmek, basarili bir ask hayatinin habercisi olarak yoruma tabi tutulur.
MIZIKA: Mizika görmek ,neseli günlerin arifesinde oldugunuzun isaretidir.
MEZAR TASI: Mezarlikta gezerken, mezar taslarinin yazilarini okumak ve onlara bakmak, yalnizsa uzun ve manasiz bir hayata; evli ise uzun bir ömre isarettir.
MEZARLIK: Rüyasinda mezarlik görenin, günahlarina tövbe edecegine; kendisini ölmüs görenin, ömrünün uzun olacagina; bir ölüyü aglarken görmesi iyi ve hayirli haberlere; ölüyü kaçarken görmesi uzun ömre; mezar kazdigini görmek, vefat edecegine isarettir. Ölüye bir sey vermek veya almak evinde ve islerinde bereket olacagina; ölülerle beraber gitmek vefatinin yaklastigina; kendi evinde ölü gören, istek ve muradina erecegi seklinde yorumlanir.
MISIR: Rüyasinda misir yemek, misir tarlasi görmek genç bir erkek için yapi islerindeki basarisina; daha tecrübeli bir yasta ise zor olmasina ragmen yaptigi isin sonunda kazanca; genç bekar kadin için çok dedikodulu bir evlilige; is kadini için beklenmedik bir yerden gelecek paraya isarettir.
MIZRAK: Eger görülen mizrak, silahla beraber görülür ve demirden yapilmis ise; kuvvete ve galibiyete, eger silahsiz veya demirden degilse kazançli bir ticarete isaret eder. Bu rüyayi gören bir fakir ise zengin olacagina isarettir.

MIZRAP: Mizrap görmek, çok yakinda müzikli ve oyunlu bir toplantiya, eglenceye gideceginize isarettir.
MIGFER: Migfer görmek, kavga isareti olarak yoruma tabi tutulur.
MIKROFON: Mikrofon görmek, siyasi hayata atilacaginiza isarettir.
MIDYE VE ISTIRIDYE: Denize girip midye toplamak, sikinti ve üzüntülü geçecek anlarin, akla gelmeyen bir tehlikenin yaklasmakta oldugunu bildirir.
MISAFIR: Insanin hiç tanimadigi veya hoslanmadigi kimselerle misafirlige gitmesi, aynen hoslanmadigi veya sevmedigi bir sahis tarafindan rahatsiz edilecegine isarettir.
MIKROSKOP: Mikroskop görmek, çocugunuzun bilimsel islere karsi genis bir egiliminin olduguna isaret eder. Çocugunuz yoksa bu vasifta bir evlat sahibi olacaksiniz demektir.
MILLETVEKILI: Milletvekili görmek, islerinizin altüst olacagina isarettir.
MINDER: Minder görmek, rahata erisilecegine isarettir.
MINTAN: Rüyanizda bir mintan giymek, sikinti içinde bulundugunuza isarettir. Bu sikintidan kurtulmak için giyilen mintanin yirtilmis olmasi gerekir.
MOBILYA: Genç bir erkek için ev esyasi satin almasi veya satmasi ya da bu esyalara bakarken görmesi iyi bir is için tartismaya; orta yastakiler için islerini düzene koymasina; bekar bir kadin için ani izdivaca; evli bir kadin için eglenceye isarettir.
MOR: Mor renk görmek, basarisizliklarin artik son bulacagina isarettir.
MOTOR: Isleyen bir motor görmek, islerin düzgün gidecegine, stop etmis bir motor görmek ise tam tersine islerin bozulacagina isarettir.
MOZAIK: Mozaik görmek, çok yakinda tarihi ve turistik bir geziye çikacaginiza isarettir.
MUHAFIZ: Muhafiz görmek, herkesin güvenini kazanacaginiza isaret olarak kabul edilir.
MUMYA: Mumya görmek, eski bir dostunuzdan umulmadik bir zamanda hayirli bir haber alacaginiza isarettir.
MUSKA: Boynunuza bir muska asildigini görmek, hayirli bir haber isiteceginizin isareti olarak kabul edilir.
MUSLUK: Musluk ile ilgili bütün rüyalar hayra, berekete, sagliga, bolluga ve islerin düzelecegine, iyi haberler alinacagina yorumlanir.
MOTOSIKLET: Motosiklete binmek, kiralamak ve satin almak herkes için enteresan ve çok iyi bir dost edinecegine isarettir.
MUM: Elinde bir mum tutan veya yakan bekar erkek ise güzel bir kizla evlenmeye; bekar bir kadin ise iyi bir erkekle nikaha ve güzel bir evlada; gurbette ise vatanina dönmeye; fakir ise zengin olmaya; tacir ise kazanç ve kârinin artmasina; memur ise terfi ederek makaminin yükselmesine isarettir.

MUSAMBA: Musamba, ev degisikligine isarettir.
MÜREKKEP: Mürekkep görmek, hareketlerinize dikkat etmediginiz takdirde bu hareketlerinizin yanlis anlasilacagina isarettir.
MUSIKI: Müzik sesi duymak, fevkalâde güzel bir düs olup, onun en büyük dileginin olacagini haber verir.
MUSIKI ALETLERI: Musikî aletlerinden her hangi birini çalmak muradiniza ermeye, parlak bir gelecege kavusmaya; piyano veya baska bir müzik aleti satin almak, güzel sanatlar alaninda beklediginizden daha büyük bir basariya; genç bir kiz bunlari rüyasinda görmüs ise evliliginin huzur ve mutluluk içinde geçecegini haber verir.
MUTFAK: Evinin mutfaginda kendisini gören bir insan, bekar ise yakinda izdivaç edecek demektir.
MÜCEVHER: Mücevher görmek, eline geçmek veya bulmak, satin almak, o kimsenin çok mala ve mülke sahip olacagina, ayni zamanda evladi olacagina isarettir.
MÜHENDIS: Mühendis görmek, mamur bir seyin harap olmasina, harap olan bir yerin bayindirligina isarettir. Kendisini mühendis olarak görmek, ömrünün uzun olmasina isarettir.
MÜHÜR: Mühür görmek, emniyet ve güvene isarettir.
MÜNAKASA: Bir baskasiyla tartismada bulunmak, erkekler için mahkemeye düsülmüs bir davadan basari kazanacagina; kadinlar için dargin oldugu birisiyle barisacagina isarettir.
MÜSTERI: Alis-veris eden bir kimseyi görmek darda kalmis bir kimseye isarettir. Bir sey satin almasi veya satmasi o kimsenin muhtaç kalmasina isarettir.
MUZ: Görülen muz, ana karninda bulunan çocuga veya kabirdeki ölüye ya da cezaevinde mahkum bulunan bir hükümlüye isarettir. Muz agaci din, dünya ve mal sahibi zengin bir adama isarettir.
MÜZE: Herhangi bir müzeyi gezmek, hosunuza giden, becerebileceginiz ve yapmaktan zevk duyacaginiz cinsten bir ise iyice yerlesene kadar, pek çok isyeri degistireceginize isarettir.
MÜZIK: Gerek sesle, gerek müzik aletleriyle müzik dinlemek, is hayatinizda büyük basari yasayacaginiza isarettir. Dinlediginiz müzik sesi kulagi tirmaliyorsa, görüsleri mantikli olmayan kimselerin tavsiyelerine kulak verdiginiz takdirde çok ciddi bir hata isleyeceginizi gösterir. dans müzigi dinlemek ve bu müzige uyarak dans etmek sevilen bir insan oldugunuzu gösterir. Tatli ve romantik bir müzik dinlemek aska ve mutluluga isarettir. Kederli, hüzünlü bir müzik dinlemek caninizi sikacak haberlere hazirlanmanizi bildiren bir isarettir.

Menu

N

NABIZ: Nabiz attiginin görülmesi, hayat ve saglik haberlerinin alinacagina isarettir.
NADAS: Nadas edilmis toprak görmek, arzularinizin gerçeklesmesi için bir süre daha beklemeniz gerektigine isarettir.
NAFTALIN: Naftalin görmek, bir büyügünüzden ummadiginiz bir zamanda ve de ummadiginiz bir miktarda maddi yardim göreceginize isarettir.
NAKARAT: Bir sarkinin nakaratini dinlediginizi görmek, sizin bir sinir kliniginde tedavi görmeniz gerektigine isarettir.
NAKIS: Nakis islediginizi görmek, islerinizde basariya ererken ask hayatinizda büyük bir yenilgiye ugrayacaginiza isarettir. Nakisi baskasi isliyorsa, basiniza gelecek bir olaydan ötürü karakola, mahkemeye veya hastaneye düseceksiniz demektir.
NAMAZ: Kibleye karsi namaz kildigini görmek, dünya ve ahrette hayra isarettir. Kibleden baska tarafa namaz kildigini görmek, din yolundan ayrilacaginizi gösterir. Baslamis oldugunuz namazi yarida biraktiginizi görmek muratlarinizin simdilik gerçeklesmeyecegini; cenaze namazi kildiginizi görmek, uzun ömürlü olacagina isarettir.
NALBANT: Bir nalbant görmek, çok iyi haberlerin gelecegini müjdeler.
NEFES: Fazla nefes aldigini görmek, genellikle can sikintisina isarettir. nefes darliginin çekilmesi artik sikintilardan kurtulma yolunun açilacagina isarettir.
NANE: Nane gördügünüz günün ertesi günü hos bir durumla karsilasacaksiniz demektir.
NAR: Olmus narlari toplamak, servete, hamlarini toplamak hastalik, elem ve kedere isarettir.
NEY: Ney veya kaval çalmak, oyun ve eglenceye, bazen de ferahlik ve sevince isarettir. Ney çalmak hasta için ölüme; çocuk isteyen için çocuga kavusmasina isarettir.
NAZARLIK: Nazarlik görmek, takmak veya asmak, birbirini kovalayan çok iyi müjdeli haberlere isarettir.
NEHIR: Nehir veya irmak görmek, kadri-sani çok yüksek bir kimseye isarettir. Görülen nehrin suyu karisik ve çamurluysa, büyük bir sikintiya isarettir.
NEZLE: Nezle oldugunuzu görmeniz, hayatta metin davranmaniz gerektigine isarettir.
NINE: Nine görmek, rüyalarin en hayirlilarindan biridir. Büyük bir nese, saglik ve varlik kaynagi olarak yorumlanir.
NISANLANMAK: Tanimadiginiz birisiyle nisanlanmak, iyi bir haberle karsilasacaginizi gösterir. Nisan bozulmasi ise rüya tabirlerince pek hayra yorulmaz.
NIKAH: Uykuda bir kimse hiç tanimadigi bir kadinla nikahinin kiyildigini görürse, onun, oruç veya namaz gibi farzlari yerine getirmesi gerektigine isarettir.
NIKAH MEMURU: Nikah memuru görmek, bekar bir kimse için izdivaca; evliler için ayriliga veya baska bir kimsenin kendisiyle kontrat imzalayacagina isarettir.
NILÜFER: Nilüfer çiçeklerini görmek, evli olmayanlar için çok güzel geçecek bir balayini müjdeler. Evliler için eglenceli bir tatile isarettir. nilüfer toplamak zor bir isin sonunda basariya ulasacagini gösterir.
NUH PEYGAMBER: Nuh peygamberi görmek, ömrünün uzun olmasiyla yorumlanir.
NOHUT: Nohut görmek, bugünlerde iyi bir is haberi alacaginiza isarettir.
NOTER: Noter görmek, pek iyiye yorumlanmaz. Hareketlerinize dikkat etmeniz gerektigi anlamina gelir.
NISASTA: Nisasta görmek, evlilik isareti olarak yorumlanir.
NUMARA: Rakam görmek, serbest ticarette iyi bir talihe isarettir.
NUR: Nur görmek, aydinlik ve dogru yola isarettir. Kafir bir kimse karanliktan aydinliga çikarsa islamla Allah'a yakinligi kesfeder. Aydinliktan sonra karanliga çikarsa, fakirlikten zenginlige, delaletten sonra dogru yola, isyandan sonra tövbeye isarettir.

Menu

O

OBA: Rüyanizda bir irmak kiyisinda ve yesillikler içerisinde kurulmus bir oba görürseniz, bu sonsuz bir sevince ulasacaginizi ve kendinizi çok mutlu hissedeceginizi gösterir.
OBJEKTIF: Fotograf makinesi objektifi görmek, rüyayi görene nazar degecegine isarettir.
ODA: Oda görmek giristiginiz iste, ugrasta zor da olsa eninde sonunda büyük bir basari elde edeceginize isarettir.
ODUN: atese odun atmak, genç bir erkek için dost diye görüstügü birinin düsmanligina; tecrübeli bir yasta ise makam sahibi olmasi ihtimaline; evliler için para yüzünden kavgaya isarettir.
OGLAK: oglak görmek, erkek çocuguna isarettir. Oglagin kesildigini görmek veya yemek kendisinin veya akrabasinin bir erkek çocugunun ölmesine; oglagi bagisladigini görmesi onun mübarek bir çocugu olacagina; bir takim oglaklar görmesi ise sikintisinin olacagina fakat bu sikinti sonunda istediginin olacagina isarettir.
OJE: Oje gören kimsenin, süse asiri derecede düskün olmasi ve bu tutkunun, çevresince hos karsilanmadigi anlamindadir.
OKUL: Okul görmek, kültür bakimindan yeni ve engin olanaklarla karsi karsiya kalacaginiza isarettir.
OLTA: Olta görmek, is hayatinda büyük bir firsatin yakalanacagina isarettir.
OMLET: Omlet görmek, bir ziyafete davet edileceginizin isareti olarak kabul edilir.
ONBASI: Onbasi görmek, hayatta basari kazanilacagina isarettir.
OK: Görülen ok, bir hizmet için baska memleketlere gönderilen elçilere, mektuba, düsmana karsi, kuvvete isarettir.
OKLAVA: Oklava gören, aci söz isitir.
ORDU: Büyük bir birlik olarak ordu görmek, bozgunlugun önlenmesine; orduda bulunmak düsman tarafindan yapilacak bir taarruza isarettir.
ORMAN: Orman içerisinde yürümek veya agaç kesmek, islerini yoluna koymak ve düzene sokmak için bütün engelleri kaldirmaya isarettir.
ORUÇ: Insanin kendisini oruçlu olarak görmesi, adagini yerine getirmeye, oruç tutmaya isarettir. Oruçlu bir kimseyi iftar ederken görmek, o kisinin gayet iyi olmasina veya bir yere yolculuk yapmasina; kendisini unutup orucunu bozdugunu görmesi, onun güzel ve iyi bir rizka sahip olacagina; kendisini oruçlu görmesi, o kimsenin tövbeye erisecegine isarettir.
OMUZ: Kendisini genis omuzlu gören, kuvvet bulur.
OT: Güzel koku saçan ve kuru olan ot veya otluk hafif bir felaketi; hiç kokmayan otluk görmek mal veya esyadan bir seyin çalinacagini gösterir.
OTOBÜS: Içinde yolcularla dolu otobüsü görmek, rüya sahibinin çok gürültülü bir toplantiya girecegine isarettir.
OPERA: Opera görmek, anormal bazi durumlarin ortaya çikabilecegi seklinde yorumlanir.
OTOPSI: Otopsi ile ilgili rüyalar, kötü bir haber alinacagi seklinde yorumlanir.
OY: Oy pusulasi görmek, iki siktan birisinin tercih edilmesi gerektigine isarettir.
OYUNCAK: Her hangi bir oyuncak satin almak, yakinda çok sevinçli bir habere; çocuklari eglendirmek ve neselenmeleri için oyuncakla oynatmak, merhametsizlik yüzünden bazi kayiplara isarettir.

Menu

Ö

ÖGRENCI: Ögrenci görmek, bahtiyarlik ve sevinç isareti olarak kabul edilir.
ÖGRETMEN: Ögretmen görmek, ugursuzluk sayilir. Rüyayi gören kisinin çevresinde dost sandigi kisileri iyice bir gözden geçirmesi gerekir.
ÖDÜNÇ VERMEK: Para ve esyayi baskasina ödünç olarak vermek, bir fakire sadaka vermekle yorumlanir. Ödünç, asiler için tövbeye; kafir için Islam'a; fakirler için zenginlige isarettir. Ödünç para istedigini görmesi ona isabet edecek bir hastalik veya siddete isarettir.
ÖFKE: Her ne sekilde olursa olsun öfkelenmek, yaklasmakta olan bir üzüntüyü basariyla atlatacagini haber verir.
ÖKÜZ: Öküz veya bu cinsten bir hayvan görmek, refaha ve mala kavusacagini bildirir.
ÖLDÜRMEK: Bir kimseyi öldürdügünü görmek, onunla dost olacagini haber verir.
ÖLÜM: Insan kendisini veya baskasini rüyasinda ölmüs olarak görürse, onun ahlaken bozulmasina isarettir. Eger bir insan rüyasinda ölünün arkasindan bagiriyor, agliyor, tabutta tasindigini ,o kimsenin topraga verildigini görüyorsa rüya sahibinin yükselecegine isarettir. ölüyü gömmek, hayirli bir haber alinacagina isarettir.
ÖKSÜZ: Kendisini yetim görmek, daima maddi bakimdan refah içinde yasayacaginiza ve dostlariniz tarafindan çok sevileceginize isarettir. Bir yetimhaneyi ziyaret etmek, dostlariniz tarafindan çok iyi haberler almaya ve isinizin gelisip ilerlemesine isarettir.
ÖNLÜK: Kendini önlük giymis olarak görmek, yakinda yeni elbiseler giyeceginize isaret eder. bir önlügü yamamak, yeni bir ask macerasinin kahramani olacaginiza isarettir.
ÖPÜCÜK: Öpüsme rüyalari askla, flörtle ve izdivaçla ilgili rüyalardir. Insanin sevgilisini öpmesi, onunla kuracagi yuvada mesut yasayacagini; insanin karisini veya kocasini öpmesi ev içinde kavgasiz yasayacaginizi gösterir. bir yabanciyi öpmek, hislerinizden emin olmadiginiza ve sevgilinizi birden bire baskasina tercih etme ihtimalinin olduguna isarettir.
ÖRDEK: Havada uçan veya gölde yüzen bir ördek görmek, huzur içinde yasadiginiza ve hayatinizdan memnun oldugunuza isarettir.
ÖKSÜRMEK: Isteyerek öksürmek, bir felaket haberine; müzmin ve kuru öksürmek, ölüm isaretine; devamli öksürük, kötü bir haber alinacagina; kesik kesik öksürük, rüyayi görenin üsüttügüne isarettir.
ÖRGÜ ÖRMEK: Örgü örmek veya birisini örerken görmek, herkes için gelecegi parlak bir arkadasliga isarettir.
ÖRÜMCEK: Örümcek görmek, hayra ve dine sevgi beslemeye isarettir.
ÖRÜMCEK AGI: Örümcek agi, genç erkekler için bütün islerini altüst eden bir düsmana ve bu düsmanini ögrenmeden islerinin yoluna girmeyecegine; tecrübeli yasta ise kesinlikle basariya; kadinlar için rakibi ile arasinin açilmasina; yasli kadinlar için para islerinde sikintili bir duruma düsecegine isarettir.
ÖRTÜ: Örtü görmek, gizli ve sonu kötüye varabilecek bir girisimin tasarlandigini gösterir.

Menu

P

PARMAK: Rüyasinda parmak gören bir kimsenin, oglu olacagina; parmagi yanan bir kimse ise, günah ve suç isleyecegine; parmaklarini germek, servete erisecegine isarettir.
PARMAKLIK: Parmaklik görmek, onun kuvvet ve malinin artmasina, emniyete dayanmaya, etrafindakilerle iyi geçinecegine isarettir.
PARA: Para almak veya vermek veya tomarla para görmek, parlak sans ve servete; para bulmak, sansinin açilacagina, zengin olacagina; para kaybetmek, kisa sürecek sikinti ve endiselere; para saymaksa, umdugundan daha çok basarili olacak bir ise isarettir.
PASAPORT: Yabanci bir memlekete gitmek için pasaport almaya çalismak, islerinizde bazi engellerin çikacagina isarettir.
PASTA: Pasta veya kurabiye yemek, herkes için geçici ziyaret ve bir takim eglenceleri bildirir. Pasta yapiliyor veya pisiriliyor, gelecegini kendisinin hazirlamasini ve kurmasini gösterir. Pasta almak, kendisinin birçok yeni arkadasi olacagini gösterir.
PASTIRMA: Pastirma, sucuk ve salam gibi seyleri satin almak veya satmak, kismet ve nimete isarettir. Bunlar para ve is konusunda iyi haberler müjdeler. Fakat bunlari yemek, hiç de iyi bir sekilde yorumlanmaz. Islerde güçlük çekmeye ve ertelemeye isarettir.
PEKMEZ: Pekmez gören bir kimsenin durumu iyilesir.
PENCERE: Pencere gören kisi, sikintili ve tasali ise bu sikintilarindan kurtulacagina; eger asta ise iyilesecegine; bekarsa evlenecegine isarettir.
PERI: Kisi rüyasinda dans eden , oyun oynayan perileri görür veya onlarla konusursa, hiç beklemedigi ve oldukça önemli bir servetin gelecegini gösterir.
PERVANE: Pervane görmek, o kimsenin sabirsizligina isarettir.
PEÇETE: Peçete görmek, ruh temizligine isarettir.
PEHLIVAN: Pehlivan görmek, akillica olmayan bir atilimda bulunacaginiz anlamina gelir.
PEMBE: Pembe renk görmek, gereksiz bazi hayallerin pesinde oldugunuzu gösterir.
PENÇE: Pençe görmek, kuvvete, geçim rahatligina isarettir.
PINAR: Suyu berrak ve tatli birçok pinar görmek, itibar sahibi bir kisi ile dostluk kurulacagina isarettir. Suyu aci bir pinar görmek, sayet dikkat edilmezse saglik durumunuzun bozulacagina isarettir.
PEYGAMBER ÇIÇEGI: Rüyasinda peygamber çiçegi gören, her umduguna sahip olur seklinde yorumlanir.
PEYNIR: Peynir yemek, is hayatinda aldatilmaya; peyniri görmek veya çarsidan almak, erkekler için ticarette büyük ve zahmetsiz kazanç ve kara; bekarlar için evlenmeye; evli ve çocuklu bir kadin ise mirasa konacagi seklinde yorumlanir.
PIDE: Rüyasinda pide görmek, hayirli bir kismetin isareti olarak kabul edilir.
PIJAMA: Pijama görmek, can sikici bir haber olarak yorumlanir.
PILAV: Pilav görmek, o ana kadar iç yüzü bir türlü anlasilamamis bir çok güç ve karisik meselelerin çözüme ulasacagina isarettir.
PIPO: Pipo görmek, zübbelik ve çok bilmislik isareti olarak kabul edilir.
PIRASA: Pirasa görmek, kör ve sagir birisi tarafinda gelecek olan rizka; kendisinin pirasa yedigini görmesi, kisinin hirsizliktan gelecek haram mali yiyecegine isarettir.
PIRE: Birisinin üzerinde veya baska bir yerde pire ve bit görmek, o kimsenin her bakimdan zayifligina isarettir.
PIRINÇ: Rüyasinda pirinç gören, zengin olur.
PIYANGO: Piyangodan kazandigini görmek, hiç beklenmedik çok hayirli bir servete; eger kazanilmazsa, baska bir suretle imkan bulunacagina isarettir.
PLAJ: Rüyasinda plaj gören kisinin, cinsel hayatini denetim altina almasi gerektigine isarettir.
PLAK: Rüyasinda plak gören kisi, önündeki günler içinde eglenceli dakikalar geçirecek demektir.
PORTAKAL: Portakal görmek, çok iyi bir haber alinacagina ve askta basariya ulasacagini gösterir.
POST: Post görmek, manevi bakimdan mutluluga erisileceginin isareti olarak kabul edilir.
POSTACI: Postacidan mektup almak, kendisiyle birisinin alay edecegine; posta kutusundan veya elden mektup almissa, yakinda önemli bir haber alacagina isarettir.
PUT: Put yüzü güzel ancak kisiligi çirkin ve acimasiz bir adama isarettir. altindan bir puta tapiliyorsa, Allah'a ibadet eden bir kimseyle yakinlik edecegine; putlari kirdigini veya seklini bozdugunu görmesi o kimsenin yüksek bir mertebeye erisip düsmanina üstün gelecegini gösterir.

Menu

R

RAF:   Raf görmek, hayatinzin düzgün bir çizgi üzerinde ilerleyecegini ve mutlu günler geçireceginizi gösterir.
RAHIBE:    Rahibe görmek, dünya zevklerinden artik el ayak çekmenize ve düzgün bir yasanti sürmeniz gerektigine isarettir.
RAHIP:    Rahip görmek, iyi bir haberin alinacagina isarettir. Rüyayi gören kadinsa, hamile kalacagina; erkekse, islerinde basariya ulasacak anlamina gelir.
RAMAZAN:
Ramazan ile ilgili rüyalar, daima hayra yorulur. Bolluk, bereket, saglik anlamina gelir.
RAPOR:
   Bir rapor görmek, birisinin sizin hakkinizda bir ihbarda bulunacagina isarettir.
RAKI:   Içkili bir zevk alemi, çok agir bir hastalikla yorumlanir.
REÇEL:    Reçel yemek, islerinde yapacagi kâr ve kazanca; reçeli evde yapmak, çok sevinçli bir haberi müjdeler.
RESSAM:    Ressam, daima basari ile yorumlanir.
RESIM:    Zengin insanlar için resim görmek, iyi ve hayirlidir. Bu rüyayi fakir birisi veya bir kadin görmüsse, hastaliga isarettir.
RAY:
   Tren rayi görmek, çok uzun bir yolculuga çikacaginizi gösterir.
REÇETE:    Reçete görmek, hafif bir hastaliga yakalanacaginizin isareti olarak kabul edilir.
REHBER:   Rehber görenin, islerini baskalarina birakmamasi gerektigini gösterir.
REYHAN: Uykusunda baharin, günesli havada bahçesinde reyhan görmesi; saglik ve ferahlikta bulunacagina ve çok güzel bir kadinla neseli bir hayat sürecegine isarettir.
RENDE :   Rende görmek, bir iste bir miktar para kaybedeceginiz anlamina gelir.
RIHTIM:
   Rihtim görmek, bir seyahate çikacaginiza isarettir.
ROKET:    Roket görmek, hayatta büyük çapta bir basariya ulasacaginizi gösterir.
ROMA:    Roma sehrinin görülmesi, ilginç ask serüveni yasamaya aday oldugunuzu gösterir.
ROMAN:
   Roman okudugunuzu görmek, bos seylerle ugrastiginizi gösterir.
ROZET:   Rozet görmek, yakinda semt degistirip, yeni arkadaslar edineceginizi gösterir.
RUJ:   Bir kadini ruj sürerken veya yüzüne makyaj yaparken görmek, yakinda güzel bir sürprizle karsilasilacak demektir.

Menu

S

SES: Insanin bir takim acayip sesler duymasi fakat ne gibi sesler oldugunu anlayamamasi, kendisiyle ilgili bir problem hakkinda pek dogru olmayan bir haber alacagini gösterir.
SEVGILI: Görülen sevgili, gerek kiz gerek erkek olsun, bekarlar için mutlu bir karsilasma; eski bir sevgili ise uzun zamandir ödeyemedigi bir borçtan dolayi üzülecegine; evliler için eski sevgiliyi  görmek, aile içerisine olacak hosnutsuzluga isarettir.
SEYYAR SATICI: Seyyar saticidan alisveris yapmak pek iyi yorumlanmaz. Çünkü rüya sahibinin pazarlikta aldatilacagina veya bundan vazgeçmeye; kadin ise, bir erkekle kavga edecegine isarettir.
SIGARA: Kendisini sigara içerken görmesi, bir erkek için, bir hayli güçlüklerden sonra basaracagi bir girisime; orta yasta ise, bozmaya mecbur kalacagi bir dostluga; bekar bir kiz, için maddi yönden iyi bir erkekle evlenecegine; evli veya çaliskan bir kadin için üzüntülü ve endiseli günlerin yaklastigina isarettir.
SIRAT: Sirat köprüsünü  görmek veya üzerinde yürümek, kara ve deniz yolculuguna isarettir. Köprüden geçerken, ayaginin kaydigini görmek, onun büyük bir ise girisecegine ve bu iste basariya ulasacagina isarettir.
SILAH: Silah görmek, kuvvete ve düsman üzerinde zafere isarettir. Silahi oldugu halde kullanamiyorsa onun olgunluguna ve muradina erismesine, rüyayi gören hasta ise, iyilesecegine isaret eder.
SIS: Insan kendisini sis içinde yürüyorken görürse, en yakin arkadaslarindan yardim görecegine; ev içini sisle çevrili görürse, bir takim anlasmazliklarla, sasirtici olaylarin belirecegi ve yaklasmakta bulunan bir tehlikenin gelmekte oldugundan haberi olmasi gerekir.
SIYAH: Siyah renk, mala isarettir. Bir insanin rüyasinda siyah giymesi mala, ayni zamanda da hüzne isarettir.
SOFRA: Rüyasinda sofra gören, sevinecek ve neselenecek demektir. Sofra bezi büyük bir sefere, yolculuga, rahata isarettir.
SOGAN:   sogan görmek, kaygi ve tasa ile yorumlanir.
SPOR: Spor yapmak, o kimsenin sagliginin iyi olduguna ve uzun ömre isarettir.
SU: Görülen su, güzel bir hayat ve iyi bir rizikla yorumlanir. Bir kimsenin evinden su çiktigini görmesi, zenginlige ve hayra isarettir. Suyu emmek, geçim bakimindan zorluk çekmeye; sudan içilirse, maddi yönden rahat bir yila girecegine; sicak su içtigini görürse, çok sidetli gam ve tasaya; bulanik suyun bir yere akmasi veya içilmesi, hastalanilmasina isarettir. Su bekarlar için, evlenme seklinde yorumlanir.
SUBAY: Subay görülürse, tartisma ve endiseye sebep olacak bir durum demektir.
SÜPÜRGE: Bir kadinin süpürge ile evini veya bir yeri süpürmesi, çok güzel bir sekilde yorumlanir.
SUSAM: Rüyasinda susam gören, zengin olur ve mali artar.

Menu

S

SAL: Sal görmek, çok yakinda arsa ya da bir tarla sahibi olacaginiza isarettir.
SAFAK: Rüyasinda safak söktügünü gören herkes, ferahliga ve saadete erer.
SAPKA:   Sapka satin almak, birisinin yardimi ile islerinin kolaylasacagina ve basariya ulasacagina, bundan dolayi da kazancinin artacagina isarettir.
SARAP: Arkadaslariyla beraber içki içmek, eglenmek, rüya sahibine bir servet saglayacak ani bir degisiklige; yalniz kendi kendisine içiyor görmesi, çok sinirlenip üzülecegi bir haber alacagina isarettir. Hediye olarak sarap almak veya hediye etmek, küçük miktarda paraya ve sansa; satin almaksa, çok ciddi bir kavgaya isarettir.
SARKI: Sarki her ne surette görülürse görülsün, elem, keder ve gözyasiyla yorumlanir.
SALVAR:  Salvar, herkes için izdivaç ile güzel bir yuva kurmaya, zengin olmasina, memur ise yükselmesine isarettir.
SAMDAN:  Samdan, genç kizlar için evlenmeye; evliler için, çok güzel bir erkek evladinin olacagina isarettir.
SAMPANYA: Rüyasinda sampanya gören, kisinin ihtiraslarina gem vurmasi gerektigi anlamina gelir.
SAM FISTIGI: Sam fistigi yemek, gereksiz ve faydasiz bazi islerle ugrasmakta oldugunuzu gösterir.
SASI: Sasi birisini görmek, islerinizin ve saglik durumunuzun düzgün gidecegine isarettir.
SEHRIYE: Sehriye çorbasi içmek, tanimadiginiz bir kimseden maddi ve manevi bir yönde yardim göreceginize isarettir.
SEKER KAMISI: Seker kamisi veya seker pancari görmek, sevindirici bir haber alacaginiza ve bir dostunuzun çok önemli bir ameliyattan sag salim kurtulacagina ve elinize bol miktarda maddi olanak geçecegine isarettir.
SEFTALI : Seftali görmek, çok kötü haberlere isarettir.
SEKER: Seker görülmesi, ferahliga, sevince, kolay ve rahat bir rizka isarettir.
SELALE:
Selaleye bakmak, rüyayi görenin gelecegine tesir edecek, bir anlik çok önemli bir karsilasmanin olacagina isarettir.
SEMSIYE: Yagmur yagarken basinda semsiye ile   yürümek, ona üzüntülü ve sikintili aninda yardim edecek bir dostu olduguna isarettir.
SERBET:
 Içilen serbetin rengi sari ise, hastaliga; gül, bal, visne, nar veya üzüm gibi surup ve serbetleri içmek, saglam bir bünyeye sahip olduguna; hiç bilmedigi bir surubu içmesi, ilme yakin olmasina isarettir.
SIIR: Siir okumak, yakinda bir teklif üzerine yalan yere sahitlik yapacagina isarettir.
SIMSEK: Gökte simsek ve yildirim, ugrasmaya isarettir. Basina veya evine yildrirm düstügünü görmek, o kimsenin zarara ugrayacagini gösterir.
SISE: Sise görmek sevinç ve serefe; sise kirilmis ise keder ve tasaya isarettir.

Menu

T

TAVA-TENCERE: Tava veya tencere gören kimse; denizde bulunuyorsa, bogulmasina isarettir.
TAVLA OYUNU: Rüyada bir arkadasi ile tavla oynamak; manen yükseklige ve izzete isarettir.
TAVSAN: Rüyada hizlica kosan bir tavsan görmek, saklanmasi gereken bir sirra isarettir. Tavsani avlamak, endise ve süphe içinde geçecek bir zamanin yaklastigini; satmak, satin almak veya pisirip yemek hafif bir hastalikla yorumlanir.
TAS: Rüyada tas görmek, dügün ya da nisan haberi olarak yorumlanir.
TAZI: Rüyada tazi görmek, islerinizde hizla basari kazanacaginiza isarettir.
TEBESIR: Rüyada tebesir görmek, son zamanlarda sagliginizi çok ihmal ettiginizi gösterir.
TENEKE: Rüyada teneke görmek, hayirli olmayan bir kazanca isarettir.
TEKERLEK: Rüya sahibinin yaptigi ve yapacagi bütün islerinin iyiye dogru dönmesiyle yorumlanir.
TELGRAF: Rüyada telgraf almak, uzaktan gelecek iyi haberlere isarettir.
TELESKOP-TELEFON: Rüyada teleskop veya telefon görmek; çok güzel bir habere, miras veya yüksek bir makama erismeye, teleskopla ay ve yildizlara bakmak; çok serefli ve yüksek bir makama veya o makamdakilerle hos sohbete isarettir.
TEPE: Rüyada dik bir tepeye tirmanmak; çok zor bir isi üzerine alip basaracagina, arkadaslariyla tirmaniyorsa; istemeyerek bir isi veya borcu görev olarak kabul edecegine isarettir.
TEREYAGI: Rüyada tereyagi tartiliyor, aliniyor veya satiliyorsa, genç yastaki erkekler için; islerinde basari elde etmek için daha dikkatli olmasi gerektigine, genç bir kiz görüyorsa; hiç istemedigi bir is için zorlanacagina, olgun yastaki kadinlar; için dikkatli olmasina isarettir. Eger tereyagli bir ekmek yemisse, bu rüya herkes için iyi bir talih ve riziktir.
TERZI: Rüyada terzi görmek, adalet sahibi bir kimseyle tanisilacagina isarettir.
TESBIH:
Rüyada tesbih görülmesi; rüyasinin çok hayirli olduguna, tesbihin kopmasi veya tanelerinin dagilmasi rüya sahibi için bir üzüntüye sebep olacak demektir.
TEYZE: Rüyada teyze görmek, hayirli bir rüya olup beklenmedik bir yerden miras ve paraya isarettir.
TIRNAK:
Rüyada tirnak kesmek veya dislerini tirnagiyla koparmak kötü bir alamettir.
TILKI: Rüyada tilkiye binildigini görmek, sikinti ve tasaya düsülmesine; tilkiden indigini görmek de pek iyi bir sekilde yorumlanmaz.
TIMSAH: Timsahin karada yürüdügünü görmek, onun çok tehlikeli düsmanlari bulunduguna; timsahi öldürürse, düsmanlarina üstün gelecegine isarettir.
TIYATRO: Rüyada sahne veya herhangi bir temsilde rol almak; genç bir erkek için elde edilecek bir ihtirasa, orta yasta ise; yakinda birisiyle tanisacagina, genç bir kadin ise; çok sevinecegi bir degisiklige, daha yasli ise; sevdigi bir arkadasi tarafindan hayal kirikligina isarettir.
TOPAL: Rüyada kendisini topal olarak ve koltuk degnegiyle görürse; arkadaslarinin yardimi ile güçlükleri önleyecegine, sadece topal olarak görürse bu pek hayra sayilmaz.
TOPLU IGNE: Bu rüya üzücü bir olaya isarettir. Toplu igneler içinde kendisini görmesi, aslinda pek önemli olmayan üzücü olaylara isarettir.
TOZ: Rüyada tozlarin esyalar üzerine konmus oldugunu görmek, mala isarettir. Yerle gök arasinda toz oldugunu görmek, o kimsenin çok karisik bir isle karsi karsiya bulunduguna ve içinden nasil çikacagini bilememesine isarettir. Elbiselerinin tozlarini silkelemesi o kimsenin fakir veya ömrünün uzun olmasina isarettir.
TRAMVAY: Rüyada tramvay, pek iyi bir rüya olarak yorumlanmaz. Çünkü kaba bir kisi ile agir bir tartismaya isarettir.
TRAMPET: Rüyada trampet sesi duymak, pek yakinda birçok önemli olayin gerçeklesecegini haber verir.
TREN: Rüyada tren görmek; isinizde ilerlemek için iyi bir firsatin olacagina, trende birisini görmek; arkadaslarinin yardimi ile rüya sahibinin iyilik görecegine, bilmedigi yolculuklarda trende olmak; çok önemli sonuçlar alinacak bir toplantiya davetiye alinacagini gösterir.
TUZ: Rüyada tuz, zahmetsiz ve emeksiz mala, iki dargin kimse arasinda görülen tuz da onlarin barismalarina isarettir.
TÜFEK: Rüyada tüfek kullanmak, akraba ve dostluk arasinda anlasmazlik ve kavga çikacagina, kötü haberlere isarettir.
TÜLBENT: Rüyada herhangi bir tülbent, izzet, seref ve büyüklüge isarettir.
TÜNEL: Tünel içinden trenle geçmek, üzüntülü ve tasali geçen günlerin sona erecegine, feraha ve huzura kavusacagina isarettir.
TÜY: Rüyada tüy görüp eline almak, genç bir erkek için; en güzel arzusunu kolaylikla elde etmesine, kadinlar için; tüy yeni bir ask macerasina atilacagina isarettir.

Menu

U

UÇURTMA: Rüyada uçurtma uçurmak; izzet ve serefli mevkilere çikmaya, kendisini bir uçurtmayla oynarken görmesi; o kisinin
bos seylerle ugrastigina isarettir.
UD: Rüyada ud görmek, geçmis günlere ait anilarinizin tazelenecegine isarettir. 
UN: Rüyada un görmek, helal mal ile tabir edilir.
UR : Rüyada ur görmek, islerinizde önemli bir engelle karsilasacaginizi gösterir.
URGAN: Rüyada urgan görmek, kara bir haberin alinacagina isarettir.
USTURA: Rüyada ustura görmek, erkek evlada isarettir. Ayrica ustura, kin tutmaya, elem ve keder verecek anlamina da
gelebilir.
UYKU: Insanin rüyasinda kendisini uyurken görmesi; tembelligine, issizligine ve aylak durdugunu gösterir. Halki uyuyor görmek;
tasa ve kaygiya veya pahaliliga ya da zor ve karisik islere isarettir.
UYKU ILACI: Rüyada uyku ilaci içmek, üzüntülü günler içinde bulundugunuzu fakat feraha eriseceginizi gösterir

Menu

Ü

ÜCRET: Rüyada birisine bir is karsiligi ücret ödemek; bir hayir isleyeceginize, birinden is karsiliginda ücret almaksa; kazancinizin
düzelecegine isarettir.
ÜNIFORMA: Üniforma ile ilgili rüyalar, saadete ve is hayatinda basarilara isarettir.
ÜRPERME: Rüyada ürperdiginizi görmek, hafif bir rahatsizligin baslangici sayilir.
ÜNIVERSITE: Rüyada bir üniversitede ders veya konferansi dinlerken görülmesi, durumunun pek yakinda düzelecegine isarettir.
ÜSÜMEK: Rüyada genç bir erkegin üsümesi; hayatta basarisina engel olan sebepleri baskalarinda degil, bizzat kendisinde
olduguna, tecrübeli bir yasta ise; eskiden yaptigi bir hatanin meydana çikmasina, zeka ve ince düsüncesiyle bunu hal yoluna
koyacagina, evli kadinlar için; hafif bir kaza atlatacagina isarettir.
ÜZÜM: Rüyada görülen yas üzüm, en güzel riziktir, topluca mala erisilmesine, siyah üzüm sikinti; tasa ve hastaliga, beyaz üzüm;
hayir ve sifaya isarettir.
ÜTÜ: Sicak ütü görmek, çok zeki oldugunuza, ancak zekaniza gereginden fanla güvenip bu nedenle zarar göreceginize; terzi
ütüsü, hayirli bir habere; herhangi birseyi ütülemek, islerin düzelecegine isarettir.
ÜVEY: Rüyada üvey anne, baba ya da kardes görmek, can sikici bir haber alacaginiza isarettir.

Menu

V

VADI: Rüyada yesil vadi görmek, yasantinizin mutlu bir sekilde sürmeye devam edeceginize isarettir.
VAGON: Rüyada vagon görmek, bir seyahate çikacaginiza isarettir. Ayrica bir kimse kömür dolu vagon görürse, onun zengin olmasina; baska birsey ile dolu ise, birbirini izleyen güçlük ve sikintiya; içi bos vagon ise, ücreti veya kazanci az bir ise yorumlanir.
VAHA: Rüyada vaha görmek, sikintili günleri artik çok gerilerde birakip rahata kavusacaginizi gösterir.
VAHIY: Rüyada meleklerden biri araciligiyla kendisine veya bir baskasina vahiy indigini görmek; hayra, iyi habere ve Allah'in lütfuna isarettir.
VARIL: Rüyada varil görmek, bolluga ve ucuzluga isarettir.
VAMPIR: Rüyada vampir görmek, bir yakininizn sizi fena halde istismar ettigine isarettir.
VAZO: Rüyada vazo görmek, kötü haber isareti olarak kabul edilir.
VATAN: Rüyada insanin kendi vatanini görmesi, genellikle hayra isarettir.
VEBA: Rüyada veba hastaligi ile ilgili seyler görmek, bugünlerde büyük bir maddi sikinti içine düseceginizi gösterir.
VEREM: Verem ile ilgili rüyalar, genellikle hayra yorulmaz, iç sikintisina isarettir.
VINÇ: Rüyada vinç görmek, son zamanlarda sikinti içinde bulundugunuza ve agir bir borcun altina gireceginizi gösterir.
VISKI: Rüyada viski içilmesi, zenginlige ve saglik durumunun eger bozuksa düzelecegine isarettir.
VITAMIN: Rüyada vitaminli ilaçlar içmek, saglik durumunuza dikkat edilmesi gerektigini gösterir.
VITRIN: Rüyada vitrin görmek, fazla gösterisin rüyayi göreni gülünç duruma düsürdügünün isaretidir.
VIZE: Rüyada vize alindigini görmek, yakin bir dostunuzun yardimi sayesinde içinde bulundugunuz sikintidan artik kurtulacaginiza isarettir.
VOTKA: Rüyada votka içtiginizi görmek, elinize geçen firsatlari iyi degerlendirmeniz ve çok çalismaniz gerektigine isarettir.
VISNE: Rüyada tatli visne helal rizka; eksi visne ise haram mal ve nimete isarettir.

Menu

Y

YABANCI: Rüyada bir yabanci ile tanismak, yeni bir is imkani olarak yorumlanir.
YAG: Rüyada yag görmek, büyük bir saadete dogru emin adimlarla ilerlemekte oldugunuza isarettir.
YAGMURLUK: Rüyada yagmurluk görmek, hiç tanimadiginiz birisi size is hayatinizda büyük destek olacak demektir.
YABAN KEÇISI: Rüyada yaban keçisine eristigini görmek, ahlaksiz bir kadinla, gayri mesru bir iliskiye; keçinin saglikli ve iri olmasi
çok zengin ve servet sahibi bir kadina; keçi hasta ve zayif ise fakir kadinlara isarettir.
YABAN ÖRDEGI: Rüyada yaban ördegi görmek veya satin almak, çok iyi bir eglenceyi gösterir. Yaban ördeginin pisip tabaga
konmasi, o kimsenin kazanç veya gelirinin analacagina isarettir.
YAGMUR: Rüyada yagmur görmek, vaadedilen birseyin yerine getirilmesine, sevdigi kiymetli bir esyasini kaybettigi için
üzülecegine; gökten tas yagiyor görmek, günaha ve isyana isarettir. Ayrica yagmur bazen dogal afetleri gösterir.
YALDIZ: Rüyada yaldiz görmek, rüyayi görenin ilginç biri olduguna ve davranislarini makul bir düzeye indirmesi gerektigini
gösterir.
YALI: Rüyada yali görmek, murada erisilecegine isarettir.
YAMYAM: Rüyada yamyam görmek, iyi yürekli ve anlayisli kisilerle tanisacaginiza isarettir.

Menu

Z

ZABITA: Zabita ile ilgili her türlü rüya basinizin derde girebilecegine isarettir.
ZAMBAK: Rüyada zambak görmek islerinizin hizla düzelecegine isarettir.
ZAKKUM: Rüyada zakkum görmek, aci ve üzüntü verici bir haber ile karsi karsiya kalinacaginin habercisidir.
ZAR: Rüyada zar oynayip kazanmak aldatici bir kazanç oldugundan haram ve para kaybina isarettir.
ZARF: Rüyada kagit zarf görmek, önemli bir sirri ögrenmeye; içine her hangi bir kagit koymak üstünlük ve öncülük anlamina gelir.
ZEHIR: Rüyada herhangi bir zehir içerek öldügünü hissetmesi, onun hayatinda hosa gitmeyen bir degisiklik olacagina;
zehirlenmekten kurtulmussa hayatinin rahat ve huzur içinde geçecegine; birisi baskasini zehirledigini görürse, bir zorluk altinda
kalacagi ve bundan sonra kurtulacagina isarettir.
ZENGIN: Rüyada zengin birini görmek sikinti içinde bulundugunuzu gösterir.
ZERDALI: Rüyada zerdali görmek, tatli bir haberin habercisi olarak yorumlanir.
ZENCI: Rüyada zenci görmek, orta yasta ise durumunda acele bir degisiklige; genç bir kadin için yabanci memleketten
sevinecegi habere, yaslilar için kaçirilmayacak firsata isarettir.
ZINCIR: Rüyada zincir görmek, kuvvet bulmaya; bekar ise evlenmeye; gurbette ise yurduna dönmeye; boynunda zincir görmek,
çok kötü bir söz isitmeye; bütün zincir ve baglardan kurtulmus görmek ise iyilige ve rahatliga isarettir.
ZIL: Rüyada kapi zili veya okul zili gibi zil sesi duymak iyi bir isarettir. Genç bir erkek için daha yüksek bir mevkie terfi edecegine;
tecrübeli yastaysa halinden daha iyi bir degisiklige; bekar bir kiz için mutlu bir evlenmeye; evliyse gelecegi parlak bir oglan
çocugunun olmasina isarettir.
ZIYAFET: Rüyada ziyafet vermek hayir üzerine toplantiya isarettir.
ZÜMRÜT: Rüyada zümrüt görmek helal mala, iyilik ve basari kazanmaya isarettir.
ZEMZEM: Rüyada bu suyu görmek en tehlikeli hastaliktan kurtulmaya, tasa ve hüznün sona ermesine isarettir.

Menu